Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı kitaplık modelleri nelerdir diye merak ediyorsanız sizlere hemen birbirinden farklı olan bu modelleri anlatalım. Bu sayede kendi odanız için nasıl bir model istediğinizi daha iyi kavrayabilir ve ona göre bir kitaplık satın alabilirsiniz. Kitaplıklar sadece konut için değil büro gibi iş yerlerinde de oldukça sık kullanılmaktadır. Bu biçimde hem işlevli hem de şık görünen bir aksesuarları olmaktadır. Kitaplıkların adında da olduğu gibi kitapları depolamak olsa da kutu ya da dekorasyon aksesuarları gibi malzemeleri de içerisinde barındırarak oldukça hoş görüntüler çizmektedir. Ayrıca çocuk kitaplıkları değişik kitaplık modellerinden daha değişiktir. Bu yazımızda genel olarak kitaplıklardan bahsedeceğimiz için ufak çocuk odasına uygun bir kitaplık modeli için başka yazılarımıza bakmanızı öneririz.

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı kitaplık modelleri ne olabilir merak ediyorsanız hemen anlatalım. İsterseniz duvardan duvara olan büyük bir kitaplık modelini kullanabilirsiniz. Bu sayede odanın ebadını tek biçimde kesseniz de yüksek bir dolap sayesinde daha tesirli biçimde o alanı depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca tavana kadar yüksek olan modellerle daha yüksek bir tavan hissi yaratacaksınız. Bu biçimde uzun kitaplıkları kullanarak oldukça hoş neticeler elde edeceksinizdir. Kitaplığınızı geniş tutarak alt raflarına çekmeceler koyabilir böylece sadece kitaplarınız değil şarj aletleri gibi bakıldığında görülmeyecek eşyalarınızı da gizleyebilirsiniz. Bu stil duvardan duvara olan kitaplıkları oturma odası ve çalışma odasında daha çok seçim etmenizi öneriyoruz. Oturma odaları için olan kitaplık modelleri değişik odalar için olan kitaplık modellerine göre çok daha basit bulunmaktadır. Bunun sebebi oturma odalarının rastgele bir noktası kitaplık koymaya daha uygundur. Ancak kitaplıkları özellikle pencerelerden uzak yakalamanızı öneririz. Bu sayede ışığın odaya girişini etkilemezsiniz. Ayrıca yatak odası ve oturma odasında bir duvar ayrımı yoksa o zaman bu biçimde büyük kitaplıkları koyabilir ve konutu ikiye ayırmanızı öneri ederiz. Bürolarda kullanmak için bir kitaplık arıyorsanız yeniden büyük kitaplıkları kullanabilirsiniz. Büyük oldukları için daha fazla kitap sığacaktır ve bu da sizi ziyaret eden alıcılarınıza sizin zeki olduğunuz izlenimini verecektir.

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı Tasarım Kitaplıklar

Farklı tasarım kitaplık modellerini özellikle fütüristik ve çağdaş tasarım olan odalar için öneri ediyoruz. Misalin tüm duvarı kaplayan ve yan kare biçiminde duran kitaplık modeline bakmalısınız. Bu modelde de göreceğiniz gibi kareleri düz değil de eğri biçimde koymak tam odanın havasını değiştirmektedir. Yapılan bu kadar basit bir saldırıyla dahi odanız oldukça değişecektir. Şayet büyük kitaplıklar sizin için afakiyse o zaman dört farklı rengin olduğu ahşap kitaplık modeline bakmanızı öneri ederiz. Bu ahşap modelde de net bir biçimde göreceğiniz gibi ince olduğu için içine fazla kitap almayacaktır ancak tasarım açısından oldukça güzel bir havası vardır. Bu kitaplığa ufak saksılar koyabilir ve oldukça güzel bir tasarım yapabilirsiniz. En farklı tasarımları olan modelleri elbette ki en sona gizledik. Bayağı bir kitaplık gibi görünürken rafları birden dezenformasyona uğruyor ve oldukça güzel bir görüntü çiziyor. Siyah ve altın sarısı olduğu için de özellikle koyu renkli olan oda dekorasyonlarıyla oldukça iyi duracaktır. Çalışma odanızda kullanabileceğiniz şık bir kitaplık modelidir. Ötekiyi ise beyaz ahşap ve yeniden meyilli olan kitaplık modelidir. Beyaz olduğu için hemen hemen her renkle olan tasarımlara oldukça yakışacaktır. Ayrıca meyilli görünümü de odaya oldukça değişiklik katacaktır. Misalin oturma odanıza televizyonun yanına kitaplığınızı koyacaksanız o zaman koyu renkte bir duvar kağıdı seçebilir ve kitaplığa olan vurguyu çoğaldırabilirsiniz dahi!

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Farklı Kitaplık Modelleri Nedir?

Bir cevap yazın