Farklı Ev Dekorasyonu İçin İp Perde Çeşitleri

Küçük ve orta ölçekli konutları dekore etmek değişiklerini dekore etmeye göre daha güç olabiliyor. Bu vaziyeti güçlük olarak değil de ekstra bir vaziyet olarak değerlendirebiliriz. Az şahsın yaşadığı,ufak aile konutlarında küçük ve dürüst civar yaratmak çok da sevinçli olabiliyor. Biz bu yazımızda özellikle küçük ve orta ölçekli konutlar ve değişik konut dekorasyonu için ip perde çeşitlierini araştıracağız. Bu perde çdenkleri bütün normal  bir perde olmanın dışında konutun içerisinde bazı bölgeleri ayırmak için daha çok kullanılan süsleyici perdelerdir. Bir şeyin süsleyici olması, onun bütün olarak emele hizmet etmeyen daha çok güzel bir görünüm oluşturmak için kullanıldığı anlamına geliyor. İp perde çdenklerini de konutlarımızı daha estetik bir hale getiren süsleyici malzemelerden biri olarak değerlendirebiliriz.

Farklı Ev Dekorasyonu İçin İp Perde Çeşitleri
Ip perde çdenkleri, genel olarak imalinde klasik ip mi boncuk mu yoksa değişik materyaller mi kullanıldı ona bağlıdır. Bizim çoğunlukla kullandığımız perdeler klasik iplerden yapılmıştır. Makrame ipi olarak adlandırılan bu perdelerin bir çoğunda kalın versiyonları kullanılır. Ince iplerden perde yapılmaz çünkü bu ipler birbirine karışır. Bunun önüne geçmek için ise kalın olanlar kullanılır. Ip perde modelleri yalnızca dekorasyon amaçlı kullanılmaz. Bazı konutlarda şık pencereleri süsler. Üst kısımlarının çdenkli motifler halinde örüldüğü perde modellerinin alt kısımları açık vazgeçilir. Böylece uçları püsküllü perdeler çıkar. Bu perdeleri ince uzun pencelerinizde tül perde gibi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bahçeye bakan, içerinin pek görünmesinin mümkün olmadığı yerlerde de bu stil perdeleri kullanabilirsiniz. Biz bu yazımızda bu stil örgülü ip perdeler dışında daha çok süslü perdelerden bahsedeceğiz. Boncuk pul gibi süslü malzemeler kullanılarak yapılan, değişik özellikelere sahip perdeler daha fazla kullanım alanı sağlar.

Farklı Ev Dekorasyonu İçin İp Perde Çeşitleri
Çocuk odalarında yatak veya yataklar, çalışma masası ve çocukların reyin oynayabilmesi için bölümler bulunur. Çocuklar, içine girip kendini dış dünyadan gizleyebilecekleri özel alanlara bayılır. Erkek çocukları bunu daha çok çadır stili oyuncaklar ile yaparken kız çocukları daha çok tüller, süslü iplerle yapar. Siz de çocuklarınıza boncuklu ip perdeler kullanarak özel reyin alanları yaratabilirsiniz.

Farklı Ev Dekorasyonu İçin İp Perde Çeşitleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir