Farklı Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Anne babalar yeni doğacak bebekleri için yeni bir oda ve civar oluşturmak istemektedir. Fakat bir bebek için nasıl bir civar olması gerektiği hakkında çok bir bilgiye sahip olmayabilirler. Bizde sizlere bazı bilgiler katabilmek için değişik bebek odası için dekor teklifleri hakkında bilgiler vereceğiz. Değişik bebek odası dekorasyonu yapılırken yeni doğmuş bebeğin sıhhati düşünüldüğünden oldukça natürel ve sıhhatli eşyaların kullanılması gerekir. Bebekler için kullanılan beşik dolap ve öbür eşyalarda kullanılan kimyevi oranı oldukça az olmalıdır.

Değişik Bebek Odası Dekore Edilirken Kullanılması Gereken Eşyalar

Değişik bebek odası dekorasyonu yapılırken anne babalar odayı oyuncak ve fazla eşya ile doldurmamalıdır. Bebek ne kadar rahat bir etraf da bulunursa o kadar rahat ve huzurlu olacaktır. Bebek odalarında genellikle natürel malzemelerden ve kimyasak oranı az olan malzemelerden yapılmış bir beşik ve elbise dolabı, antialerjik halı, fazla toz yapmayan kumaşa sahip tül ve fon perde kullanılmalıdır. Bu eşyalar satın alınırken odanın miktarına ve büyüklüğüne göre alınmalıdır. Şayet oda çok minikse koyu tonlardan ve fazla eşyalardan uzak durulmalıdır. Aynı zamanda sarih renk kullanılması her zamdan nasihat edilmektedir. Değişik bebek odası dekorasyonu yapılırken fazla eşyadan sakınırken makûs bir dekorasyon yapılmamalıdır. Az eşya ile de çok güzel dekorasyonlar yapmak olasıdır. Bebek beşiği ve elbise dolabı odanın en uygun yerine konumlandırılmalıdır. Perde tercihi yapılsa sarih tonlara sahip tül ve fon perde kullanılmalıdır.  Duvarlara fazla olmaması koşulu ile çerçeveler ile süsleyici görüntü oluşturulabilir. Aydınlatma seçerken bebeğin gözlerine hasar vermeyen ışık ve avizelerden almanız gerekmektedir. Başka Bir Deyişle değişik bir bebek odası tertip edilirken doğru malzemeden ve renklerden yapılmış eşyalar satın alınmalıdır.

Değişik Bebek Odasında Kullanılan Renkler

Değişik bebek odası dekorasyonu yapılırken anne babalar mavi ya da pembe tonlarının bulunduğu eşyalar satın almaktadır. Fakat bir bebeğin böyle renk ayrımlarına maruz kalması nasihat edilmez. Aileler renk tercihi yaparken bebeğin gelişimi için en uygun renk tonlarını kullanmalıdır. Zira kullanılan her bir renk ve eşya çocuğun psikolojisini etkilemektir. Pozitif doğrultuda etkilemesi için sarih tonların ve pastel tonların kullanılması nasihat edilmektedir.


Bir cevap yazın