Evinizi Kış için Şekillendirme

Akşamların kısalmaya başlaması ve sıcaklıkların düşmesiyle birlikte, kış ayları için kapalı mekanlara çekilmek ve sıcak bir atmosfer yaratmak için mükemmel bir zaman. 

Evinizi sıcacık, davetkar bir mekana dönüştürmek kolayca yapılabilir ve çok pahalıya mal olması gerekmez. Evinizin dekorunu mevsimlere göre değiştirmek, yaşam alanınızı tazelemenin ve dışarıdaki sıcaklığa göre daha davetkar hale getirmenin harika bir yoludur. Kış için, tekstil ürünleri ve aksesuarlar eklemek, gerçekten ayrılmak istemeyeceğiniz rahat ve sıcak bir atmosfer yaratabilir.

Tarçın Ağaç Kozalak Görseli

Kendin Yap Projeleri

Yeni öğelere sıçramadan alanınızı şekillendirmenize izin veren birçok kolay Kendin Yap projesi var. Kendin yap onarımları ve ileri dönüşüm söz konusu olduğunda, farklı malzemeler için epoksi kullanmak, mevcut öğeleri onarmanın veya yükseltmenin çok hızlı ve kolay bir yoludur. Örneğin, onarım için bir çekiç ve çivi kullanmaktan çok daha kolaydır ve inanılmaz derecede uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Bazı basit ve ucuz kış dekor ipuçları şunları içerir:

  • Koyu renkleri tercih edin – bir odayı yeniden boyuyorsanız, koyu lacivert, zeytin yeşili ve kömür grisi tonları sıcak bir koza ortamı yaratır.
  • Aydınlatma – zemin lambaları, masa lambaları veya kısılabilir ampuller kullanmak, akşamları parlaklığınızı ayarlamak için harika bir yoldur. Yumuşak, rahatlatıcı bir atmosfer yaratmak için düşük ışık kullanın.
  • Mumlar - mum kullanmak da o yumuşak, sıcak ortamı yaratmak için harikadır. Kokulu mumlarsa daha da iyi. Soğuk kış aylarında lavanta ve bergamot gibi aromalar rahatlatıcı ve canlandırıcıdır.
  • Tekstil - Rahat battaniyeler, minderler ve kilimler eklemek, evinizdeki veya dairenizdeki herhangi bir odayı ısıtmanın kolay bir yoludur. Bunun gibi aksesuarlar, bir renk veya desen dokunuşu eklemek için de kullanılabilir.
  • Sıcak malzemeler seçin - ahşap, yün ve kadife, tümü rahat bir atmosfere sahiptir ve bir yatak odasına veya oturma odasına sıcaklık katmak için idealdir.
  • Eski mobilyaların dönüşümünü sağlayın – ileri dönüşüm, kış aylarında elinizi taşın altına sokmak için güzel bir proje olabilir. Size sadece odaklanmanız gereken bir proje ve hedef vermekle kalmaz, aynı zamanda bir odaya eklemek için yenilenmiş bir mobilya parçasına sahip olursunuz.
  • Yeşil bir dokunuş ekleyin - bitkiler, çiçekler ve yeşillikler kullanmak, dışarıyı içeri sokmanıza ve kış aylarında doğayla bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Aralık ayında, şenlikli, mevsimsel bir dokunuş için kutsal dalların beğenilerini seçin.

Bütçeye Göre Dekorasyon

Evinizi kış için yeniden dekore etmek veya şekillendirmek ucuz ve neşeli olabilir. Bir mutfağı bütçeyle yenilemek veya oturma odanızı veya yatak odanızı tamamen yeniden boyamak ve yeniden düzenlemek gibi büyük ev işleri bile, işi kendiniz üstlenebilirseniz çok uygun maliyetli olabilir. Konu yatak odası dekorasyonu olduğunda, yeni bir halı, yeni bir nevresim takımı ve bazı çerçeveli duvar baskıları, bankayı bozmadan tamamen yeni bir his yaratmada uzun bir yol kat edebilir. Aydınlatma ve mumlar da bu sıcak ve rahat havayı eklemede büyük rol oynar.

Herhangi bir kendin yap projesine başlamadan önce iyi hazırlandığınızdan emin olun. Çevrimiçi olarak başlamanıza yardımcı olabilecek pek çok kış dekoru ipucu ve fikri var. Kendin Yap projeleri hem çok eğlenceli hem de ödüllendirici olabilir. Kış, içeriye çekilmek ve ateşin yanına sarılmak için mükemmel bir zamandır. O zaman ihtiyacınız olan tek şey, o kış akşamlarında gerçekten rahatlamak ve rahatlamak için en sevdiğiniz Netflix dizisinin önünde bir fincan bitki çayı veya sıcak çikolata.

Bir cevap yazın