Evinize Şıklık Katacak Yastıklar Yapmak

Büyük bir zaman veya para yatırımı yapmadan oturma odanızın, çalışma odanızın, yatak odanızın veya başka herhangi bir yerin görünümünü yenilemek istiyorsanız, tüm ailenin bakmaktan ve sarılmaktan keyif alacağı havalı yastıklar oluşturmak mükemmel bir başlangıç ​​noktası olabilir. İster bir dikiş makinesine sahip olun, ister yalnızca düz bir çizgi dikin, kumaş üzerine şablonlar çizebilir veya yastıklara dönüştürülebilecek kumaş parçaları bulmakta yaratıcıysanız, işte ilhamınızın akmasını sağlayacak bazı fikirler.

Yastık Kılıfı Yapımı

Dikiş makinesi kullanmaya hakim değilseniz, güzel görünen ve dikiş becerileri açısından çok fazla bir şey gerektirmeyen bir kırlent yapmak elinize kuvvetlendirecektir. Kolay bir yastık kılıfı oluşturmak için ihtiyacınız olacak malzemeler şunlardır:

  • Seçeceğiniz kumaş (yapacağınız yastık sayısına göre belirleyebilirsiniz).
  • Şeffaf cetvel veya kumaş şerit metre (kesme matı da olabilir)
  • Makas
  • Basit dikiş makinesi

Malzemelerimizi hazırladığımıza göre, detayları konuşabiliriz.

Evinize Şıklık Katacak Yastıklar

Yastık Boyutları

Boyuta karar vererek başlayın. Halihazırda kılıf yapmak istediğiniz bir yastığınız varsa, yastığı ölçün ve yeni yastığın daha dolgun hissetmesini isteyip istemediğinizi düşünün. Bu durumda, kumaşınızı tam olarak bu yeni kılıfın içine doldurulacak mevcut yastık büyüklüğünde kesin.

Kumaş

Kumaşı ölçün. Yastığın arka yüzü için daha ucuz bir kesim satın almak iyi bir fikirdir. Ön kumaşınız bir demet çiçek gibi bir motife sahipse, yastığı ortalanacak şekilde tasarımın etrafından ölçün. İlk kareye sahip olduğunuzda, daha ucuz kumaşın üzerine yerleştirin ve bundan aynı kareyi kesin. Daha az pahalı olan kareyi ikiye bölün, çünkü bu, eski yastığın içeri girmesi için bir kapı görevi görecektir. Ayrıca, yastığın dışı dışarı çıktığında köşelerin toplanmasını önlemek için dikişe başlamadan önce köşeleri kesmek isteyebilirsiniz. Kumaşınızı kestikten sonra ütülemeniz önerilir. Ütülemek yastıklarınızı bittiğinde profesyonel ve canlı gösterecektir.

Evinize Şıklık Katacak Yastıklar Yapmak

Dikmek

Sırt yastıklarınızın iki tarafını da kıvırın. Kenarı bir 2-3 cm aşağı katlayın ve ütüleyin. Kareyi bitirene kadar dikmeye devam edin. Güzel kumaşın dışarı çıkması için çevirin ve doldurun.

Bir Aile Etkinliğine Dönüştürün

Yastığı yapmak için düz kumaşlar satın alırsanız, çocuklarınızı onları süslemenize yardımcı olmaları için toplayın. Bir keçe ile başlayabilir ve örneğin bir hayvan veya meyve gibi bir siluet kesebilirsiniz. Kesimi elle takip edebilir ve boş yastığa yapıştırabilirsiniz. Veya bazı harfleri veya kelimeleri yapıştırmak için biraz ip de kullanabilirsiniz. Ayrıca ısı transfer kağıdı kullanarak ütüleyebileceğiniz tasarımlar da oluşturabilirsiniz.

Çocukları kendi kişisel yastık ve yastık kılıflarını oluşturmaya dahil etmek, yağmurlu bir öğleden sonrayı geçirmek için harika bir yoldur ve sonuçtan herkes uzun süre keyif alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir