Evde Şark Köşesi Yapımı

Konutta şark köşesi üretimi Şark köşesi, Anadolu’nun en öneli dekor kültürlerindendir. Daha Önceki çağlara katlanan bu cins bir kültür ve hala varlığını sürdürüyor. Ülkemizde ve dünyanın bir hayli yerinde Türkler, kendi konutlarını veya işyerlerini planlamak için şark köşesi dekorasyonunu kullanırlar.İlk sebebikendi kültürümüzü yansıtmasıdır. Batı’dan ya da öteki bölgelerden alıntı edilen bir kültür değil. Öteki nedeni ise yalnızca değişik bir tasarım değil, aynı zamanda sıcak bir diyalog civarı yaratmasıdır. Şark köşesi, doğunun kültürünü yansıtan bir dekorasyon ve konut tasarım modelidir. Genellikle bir sedirlerden veya minderlerden oluşur. Sıcak bir sohbet civarı yaratmak için bu öğeleri odanın bir köşesine yerleştirin. Tabanda halı ya da halı desenleri olsa da duvarlarda da halıları görebilirsiniz. Şark köşeleri aynı zamanda otantik dekorasyonu veya iç tasarımı da tanımlar.Son senelerde şark köşeleri çok fazla popülerliğe erişti.

Konutta Şark Köşesi Üretimi

Konutta şark köşesi üretimi için gereken malzemeler hazır olduğu takdirde yapılması gereken şeyler gerçeğinde çok kolaydır. Şark köşesi için sedir, minder, duvara halı ya da kilim, tabana halı ve kilim, duvarlara ahşap raflar ve üzerlerinde aksesuarlar, ortaya sehpa ya da masa ve onun üstüne de bakır sini olması gerekir. Yazmış olduğumuz bu malzemelerin hepsi olacak olmalı diye bir ısrarımız yok. Sedir alacak bir bütçeye sahip değilseniz onun yerine yalnızca minder dizerek de bu işi halledebilirsiniz. Sıradan aksesuarları üzüntüye yaparak listeden çıkarabilir ve azaltabilirsiniz. Bu tamamı ile sizin seçiminiz ve zevkinize kalmış. Sehpa yerine sini ve ayakları seçim edilebilir. Kilim yerine halı kullanabilirsiniz. Afaki aksesuar modellerinden sakınmalısınız.

Şark Köşesinde Neler Var?

Konutta şark köşesi üretimi için zorunlu suallere yanıt verdik. Şimdi gelelim neler bulunur bu şark köşesinde onları sıralayalım. Şark köşesini bütün oluşturmak için öteki bulunması gereken eşyalar ise; sedir, minder, kilim, halı, aplik, ahşap sehpa, şark köşesi perdesi, avize, ahşap raflar, sini, semaver, bakır sürahi ve bakır saattir. Bunlar tamamı ile şark köşesini oluşturan eşyalardır.

Evde Şark Köşesi Yapımı

Evde Şark Köşesi Yapımı

Evde Şark Köşesi Yapımı

Evde Şark Köşesi Yapımı

Evde Şark Köşesi Yapımı

Evde Şark Köşesi Yapımı

Evde Şark Köşesi Yapımı

Evde Şark Köşesi Yapımı

Evde Şark Köşesi Yapımı

Evde Şark Köşesi Yapımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir