Ev Giriş Tasarım Fikirleri

Ev Girişi Nasıl Dekore Edilir

Kapı dekorasyonu her zaman gözden kaçmış gibi görünse de evinizi en iyi yansıtan yer ön holdür. Evin giriş kısmının oldukça sade ve şık bir şekilde düzenlenmesi evinizin daha ferah ve güzel görünmesini sağlayacaktır.
Eve ilk girdiğinizde sizi karşılayan sıcak ortamdan daha güzel ne olabilir?
Evinizin girişini nasıl dekore edeceğinize dair fikir arıyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz.

Ahşap kutularla süsleyin

Vestiyer kullanmak, küçük bir evin girişinde yer kaplamaktan başka bir şey değil. Bunun için ahşap kutulu modern bir ayakkabılık tasarlayabilirsiniz. İster koltuk ister ayakkabılık olarak kullanılabilecek bir mobilya çeşidini üzerine minderler ile tasarlayabilirsiniz. Ayrıca soft tonlar tercih ederek daha modern bir hava katabilirsiniz.

Ayna kullan

Ev dekorasyonunda ayna kullanmak, küçük mekanları daha büyük göstermek için en önemli fikirlerden biridir. Eğer çok dar bir girişiniz varsa kesinlikle büyük bir ayna tercih edebilirsiniz. Bu sayede alan daha geniş görünecektir. Her iki duvara da asılan aynalar ile koridorunuz daha geniş görünecektir.

Konsol seçimi

Ev girişi için konsol tercihi yapacaksanız slim model tercih etmenizde fayda var.
Vestiyer seçmek yerine ince bir konsol tercih ederek evinizin girişini daha modern ve şık hale getirebilirsiniz.

Ev girişi için zemin çok önemlidir

Zeminin rengi evinizin girişi için en önemli faktörlerden biridir. Zemin için halı seçmek yerine renkli bir zemin kaplaması seçin ve ortasını küçük bir halı ile süsleyin.
Evin en sık kullanılan alanlarından biri olduğu için evin en kirli bölümlerinden biridir. Bunun için beyaz bir arka plan veya açık bir arka plan yerine daha koyu bir arka plan rengi seçebilirsiniz.
Ev Giriş Tasarım FikirleriEv Giriş Tasarım Fikirleri

Duvardaki yenilik

Giriş duvarı, resim ve ayna asmak için en iyi alanlardan biridir. Ancak modern yapılarda ev girişlerinde genellikle tuğla görünümlü duvar kağıdı ve duvar kağıdı ürünleri tercih edilmektedir. Aniden evinizin havasını değiştireceksiniz ve tuğla duvarlar sizi dışarıdaymış gibi hissettirecek.

Bitkiler önemlidir

Evinizin girişindeki rengarenk çiçekler ve yemyeşil bitkilerle evinizin girişini bir bahçeye dönüştürebilirsiniz. Evinizin girişi dar ise duvara monte edilebilecek bir saksı işinize yarayabilir. Saksıları duvara asın ve içine güzel kokulu bitkiler koyun. Kapalı alanlar fikrini değerlendirmenin daha iyi bir yolu yoktur. Saksıları raf sistemi ile de kullanabilirsiniz.

Giriş süslemesiz olamaz

Evdeki tüm odaları kendi tercihlerinize göre dekore ettiniz. Ancak evinizin girişine dokunmamak evinizin havasını değiştirmeyecektir. Girişi ve odayı dekore etmeniz gerekiyor.
Ev Giriş Tasarım FikirleriEv Giriş Tasarım Fikirleri

Sadelik ve zarafet göze çarpmalı

Duvar rengi oldukça açık veya koyudur ve mobilyalar koridor için uygun değildir. Evinize girdiğinizde açık tonların kalbinizi açmasını sevmelisiniz. Kirli beyaz duvarlar ve bembeyaz fayanslar ile koridoru şık ve sade bir odaya dönüştürebilirsiniz.
Alan küçük olduğu için giriş alanını çok fazla aksesuarla doldurmamakta fayda var. Hareket etmenizi engelleyecek kadar büyük olan konsollardan uzak durmanız gerekiyor.

Doğru aydınlatmayı seçmelisiniz

Giriş aydınlatması genellikle gözleri yormayan bir ışık olmalıdır. Ana yemeğin sarı rengini düşünmemelisiniz. Beyaz tonlar, alanı yumuşak tonlarda aydınlatmak için daha uygundur ve ışık gerektirmez. Giriş aydınlatması için duvara monte lamba dekorasyonda oldukça şık görünmekte ve aydınlatma sorunlarınızın önüne geçebilmektedir.
Giriş aydınlatması için loş ışıklar yerine duvar ve zemin renklerini yansıtan ışıkları tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın