Ev Dekorasyonunda Ayna Kullanımı

Konutlarımızı süslemek, daha aydınlık, daha geniş, daha rahat yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm odalarımızı ayrı ayrı döşerken ne kullanırsak daha iyi olur, nasıl bir mobilya seçimi yaparsak daha doğru olur diye düşünüp duruyoruz. Konutlarınızı olduundan daha geniş ve daha rahat göstermek isteyenler için şahane bir mevzu başlığı ile karşınızdayız, konut dekorasyonunda ayna kullanımı.

Ev Dekorasyonunda Ayna Kullanımı
En daha önceki zamanlardan, başka bir deyişle aynanın buluş edilip kullanılmaya başladığı zamanlardan bu yana, aynalar konut dekorasyonlarının  olmazsa olmaz eşyalarından biridir. Buna aksesuar desek bütün olarak yerinde kullanmış oluruz sanırım. Kocaman sarayların devasa odalarında, devasa yemek salonlarında metrelerde yükseklikteki merdivenlerinde dahi aynalar hep kullanılmıştır. Bu aynaların tek kullanım nedeni yansıma özelliğini kullarak etrafı daha geniş göstermek değildir, devasa aynaların gösterişli özelliğini de kullanmaktır. Çevreyi harekâtalar ile bezenmiş aynalar bulunduğu civarın havasını iki kat daha sıradan ve ağır yapar. Büyük bir salonum var büyük de pencerelerim var. Bu salonu bütün bir saray salonu gibi döşemek istiyorum derseniz yapmanız gereken iki şey var, iri aynalar ve kalın kadife kırmızı veya kahverengi perdeler. Bu ikisi salonunuzun fazla sıradan, saray odası tadında bir havaya bürünmesi için yeterlidir.

Ev Dekorasyonunda Ayna Kullanımı
Konut dekorasyonunda ayna kullanımı saray dekorasyonlarından bizim güncel konut dekorasyonlarımıza kadar geldi. Büyük küçük tüm konutların tüm odalarında çdenkli ölçülerde ayna kullanıyoruz. Büyük salonlarda azıcık büyük aynalar küçük salonlarda ve odaalrda bu odanın büyüklüğüne uygun olacak biçimde aynalar kullanılır. Büyük aynalar genelde tek olarak küçük aynalar bir kaç tanesi yan yana olacak biçimde dizilerek kullanılır. Küçük aynaların genel emeli daha süsleyici görüntüler yaratmaktır.

Ev Dekorasyonunda Ayna Kullanımı
Büyük aynalar daha çok odayı geniş göstermek emeli ile kullanılırlar. Koltuk veya çekyatların üzerine, yatak odalarında yatak başlıklarının üzerine yatay bir biçimde konumlandırılan tek parça aynaların odayı olduğundan çok daha geniş gösterdiği öğrenilir. Aynı biçimde yatak odalarınızda tamamen aynalı kapakları olan giysi dolapları kullanabilirisniz. Dar ve küçük koridorlarınızda, antrelerinizde de aynı biçimde ayna kaplı vesitiyerleri kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın