Ev Alırken Kaçınılması Gereken 6 Hata

İlk evinizi satın almaya hazırlanıyorsanız, muhtemelen oldukça karışık duygular hissediyorsunuzdur. Heyecan verici, sinir bozucu ve tüm süreçte biraz bunalmış olabilirsiniz. Bununla birlikte, atılması gereken birçok farklı adım olsa da, bunu kolaylaştırmanın yolları vardır. Sadece uyanık olmanız lazım, hazırlıklı olmanız ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Eğer burada olmayan yaşadığınız ilginç olaylar varsa yorumlar bölümünden paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Aşağıda, bir ev satın alırken kaçınmak isteyeceğiniz altı hatayı tartışacağız. Kulağa ilginç geliyor mu? O zaman başlayalım!

Elde Tutulan Maket Ev

Mali Durumunuzu Değerlendirmemek

Bir ev almak istediğiniz de yeteri kadar paranız olmasına dikkat edin çok fazla kredi çekmemeye özen gösterin. Depozito için tasarruf etmenin yanı sıra, acente ücretleri, vergiler, sigorta ve kamu hizmetleri gibi oldukça maliyetli olabilecek gizli masraflar vardır.

Her şeyi (diğer ihtiyaçların yanı sıra) karşılayabileceğinizden emin olmak için mali durumunuzu ve gelirinizi değerlendirmeniz gerekir. Aksi takdirde, ciddi bir borca gireceksiniz.

Yanlış İpoteği Seçmek

Konut seçeneklerine bakmaya başlamadan önce, ev kredisi için ön onay almanız çok önemlidir. Hızlı bir online kredi hesaplama sitesi size kabaca bir tahminde bulunabilse de, asla size sunulanla aynı olmayacaktır.

Farklı seçenekler için etrafa göz atın ve finans paketinizi dikkatli bir şekilde seçin. Sizin için en iyisinin ne olduğunu öğrendikten sonra, bütçeniz dahilindeki mülklere bakabileceksiniz.

Seçeneklerinizi Araştırmamak

Bir eve ilk gördüğünüzde aşık olmak kolaydır. Ancak, çok çeşitli mevcut mülklere göz attığınızdan emin olmak olmalısınız.

Satılık birçok ev var ve özellikle son derece rekabetçi bir alanda ilk tercihiniz garanti olmayabilir. Etrafınıza bakın, ihtiyaçlarınızın ve isteklerinizin bir listesini oluşturun ve gerekli tüm etkenleri göz önünde bulundurun. Bu büyük bir sorumluluk, bu yüzden son kararınızı dikkatli bir şekilde vermeniz gerekmektedir.

Bina ve Böcek Denetimi Yaptırmamak

Bireyin ev alırken yaptığı en büyük hatalardan biri bina ve haşere denetimi yaptırmamaktır. Bir özelliğin mükemmel olduğunu düşünebilir ve ardından tüm yapının böcekler tarafından yendiğini görebilirsiniz.

Buna gerçekten değdiğini söylediğimizde bize güvenin ve daha sonra yolda size çok para kazandırabilir. Ailenizin yaşamasının güvenli olduğundan bahsetmiyorum bile.

Yardım İstememek

Yukarıda belirtildiği gibi, bir ev satın almak uzun ve stresli bir süreç olabilir. Bu nedenle, her şeyi kendi başınıza halletmeniz gerektiğini düşünmeyin.

Aramanıza yardımcı olabilecek güvenilir eş dost akraba veya güvenilir bir emlakcı bulmak için zaman ayırın. İşleri kolaylaştıracak ve hayallerinizdeki evi bulabileceksiniz.

Temiz Bir Kafayla Düşünmemek

Son olarak, bir ev ararken duygularınızın sizi ele geçirmesine izin vermediğinizden emin olmalısınız. Dikkatlice düşünmeniz ve her kritik faktörü kalbinizle değil zihninizle değerlendirmeniz gerekir.

Bir şey güzel olabilir, ancak bu sizin için doğru yer olacağı anlamına gelmez. Taahhüt etmeden önce geleceğinizi aklınızda tutmanız gerekecek.

Sizde Fikrinizi Belirtin

Evet ev seçerken yapılan hatalardan bahsettik sizlerin de elbet yaşadığı şeyler olmuştur bunlarıda yorumlarda belirterek diğer okurlarımıza yardımcı olabilirsiniz

Bir cevap yazın