Eski Bir Mülkü Dönüştürebilecek 8 Yenileme Projesi

Daha iyi günler görmüş eski bir ev satın aldıysanız veya miras aldıysanız, onu nasıl daha yaşanabilir ve çekici hale getirebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bütçeniz ne olursa olsun, eski bir mülkün görünümünü iyileştirmek için yapabileceğiniz şeyler vardır. Bunalmayın ve binayı ihtiyaçlarınıza daha uygun hale getirecek fikirler için harekete geçelim. İşte eski bir mülkü dönüştürebilecek 8 yenileme projesi.

Duvar Tipleri Örnekleri

Pencereler

Mülk çok eskiyse veya yeterince bakım yapılmadıysa, muhtemelen pencere ve kapıların değiştirilmesi gerekecektir. Pencereleri yenilemek yalnızca mülkün daha iyi görünmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda yeni enerji tasarruflu pencereler boşlukları kapatacak ve hava akımını azaltacağı için ısıtma ve soğutma faturalarından tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Evinizdeki ısı kaybını azaltmak, yaşamak için daha iyi bir ortam haline geliyor.

Pencereleri seçerken, evinizin görünümünü tamamlayacak olanları bulmanız önemli bu durumda. Örneğin, eviniz eski bir döneminde inşa edilmişse, çerçeve başına altı veya sekiz bölmeli otantik ahşap sürme pencereler takmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca pencerelerin çift veya üçlü cam olduğundan belirli geçerlilik sertifikalarının olduğuna özen göstermelisiniz. Bu pencereler, normal pencerelerden en az %40 daha fazla enerji verimli olarak onaylanmıştır. Önemli bir masraf olabileceğinden, pencere satın almaya karar vermeden önce biraz araştırma yapın.

Kapılar

Yeni bir ön kapı, bir evin çekiciliğini her şeyden daha fazla artırabilir. Chartwell Green'de boyanmış ve siyah dövme demir kulp ve posta kutusu ile döşenmiş ahşap bir kapı, eski bir yapı için harika görünecek. Karşılaştırıldığında, 1980'lerde inşa edilmiş bir mülk, çağdaş krom mobilyalarla antrasit grisi bir kompozit kapıya uyabilir.

Kapılar ahşap, uPVC, çelik, fiberglas ve kompozit malzemelerde mevcuttur. Ahşabın avantajı, istediğiniz renkte boyanabilmesi veya boyanabilmesidir. Bununla birlikte, ahşap aşırı hava koşullarında bükülmeye eğilimlidir. Upvc en ucuzudur ve az bakım gerektirir, ancak boyanamaz.

Mutfak

Yeni bir mutfak kurmak, genellikle insanların ev yenileme işleri listelerinin başında gelir. Çoğu insan, hiç bir eksiği olmayan ve işlevsel bir mutfağa sahip olmayı sever. Yeni bir mutfak, bir evin estetiği üzerinde önemli bir etki yapacaktır. Mülkünüzün değerini korumak için olsa da, evinizin vintage tarzına uygun bir mutfak tarzı seçmek en iyisi olacaktır. Örneğin, ultra modern bir parlak mutfak, uygun görünmeyebilir. Uygun stili seçerseniz, bir dönem mülkünde çok daha güzel bir hava yaratabilirsiniz.

Mutfak Örnekleri

Banyo

Eski bir tuvaleti kullanmaktansa yeni bir banyoya sığdırmak her zaman güzeldir. Modern yaşam genellikle hızlı oldukları ve daha az su kullandıkları için duşları banyolara tercih eder. Bu nedenle bir banyo seçerken, her iki dünyanın da en iyisine sahip olabilmeniz için duşakabinli veya en azından küvet üzerinde duş başlığı olan bir süit seçin.

Şık yeni bir banyoya sahip olmak ama eski bir ev hissini korumak istiyorsanız, pençe ayaklı küvet, Viktorya tarzı lavabo ve yüksek sarnıçlı tuvalet satın alabilirsiniz. Güzel porselen karolar bir banyonun genel görünümünü belirleyebilir, bu yüzden akıllıca seçim yapın.

Elektrik Tesisatını Elden Geçirin

Evinizin güvende olduğundan emin olmak, muhtemelen bir tadilat sırasında üstlenmeniz gereken ilk görevlerden biridir. Eski elektrik tesisatı düpedüz tehlikeli olabilir, çok sinir bozucu olabilir. Bir evi yeniden kablolamak muazzam bir iştir ve pahalıdır. Herhangi bir dekoratif iş yapmadan veya yeni bir mutfak veya banyo kurmadan önce yapılmalıdır, çünkü yeni kablo döşemek için zemin, duvar ve tavanların kesilmesi gerektiği için dağınık bir iştir. Prizlere ve anahtarlara yeni kutuların takılması, güç ve aydınlatma devrelerinin, telefon ve anten prizlerinin yeniden kablolanması gerekiyor. Bu yapıldıktan sonra prizler, anahtarlar, yeni teknoloji ve aydınlatma armatürleri eklenebilir veya taşınabilir.

Döşeme

Bir binadaki zeminler çok geniş bir alanı kaplar, bu nedenle zemin döşemesinin değiştirilmesi bir evi hızlı ve nispeten kolay bir şekilde dönüştürebilir. Eski halıları kaldırın ve altında orijinal döşeme tahtaları olup olmadığına bakın. Varsa ve iyi durumdalarsa, bunları zımparalayabilir ve boyayabilir veya cilalayabilirsiniz. Ahşap döşeme tahtaları istemiyorsanız, peluş halı, vinil veya seramik karo döşeyebilirsiniz. Unutmayın, yeni kablo tesisatı veya yerden ısıtma sistemi kuruyorsanız, bunu yer karosu uygulamadan önce yaptığınızdan emin olun.

Dekor

Yani bu eğlenceli kısım - dekorasyon. Evinizin duvarları düzgün ve iyi durumdaysa, devam edip gönlünüze göre boya veya duvar kağıdı yapabilirsiniz. Ancak duvarlarda delikler veya çatlaklar varsa bunları öncelikle doldurmalısınız. Gerçekten kötü durumdalarsa, yeniden yapmak için bir sıvacıdan yardım almalısınız. Sıva son derece dağınık bir iştir, bu nedenle ilk yapacağınız tadilat işlerinden biri olmalıdır; aksi takdirde yeni halılar, mutfak üniteleri ve pencerelere sıva bulaşabilir. Eski evlerde, yıllarca sahiplerinin kendi damgalarını yerlerine koyduğu birçok duvar kağıdı katmanı olabilir ve çıkarılması zor olabilir - özellikle de bazı nesiller duvar kağıdını uyguladıklarında vernikleyeceğinden. Bunları sökerken biraz zorlanabilirsiniz fön makinesi ile ısıtarak sökmeyi deneyebilirsiniz.

Temiz ve Düzenli

Mülkünüzü %100 daha iyi göstermenin ucuz ve kolay bir yolu, onu temizlemek ve dağınıklığı ortadan kaldırmaktır. Mülkü yukarıdan aşağıya temizlemek örümcek ağlarını, küfü, kiri, yıllarca süren tozu ve o 'yaşanmış' kokuyu ortadan kaldıracaktır.

Bir mülkü yenilemenin bir aşk işi olduğunu unutmayın. Çok çalışmaya, kana, tere ve gözyaşına hazır olun. Yine de umudunuzu kaybetmeyin, çünkü sonunda satın aldığınızdan çok daha fazla paraya sahip, arzu edilen bir konutla karşılaşacağınız için her şeye değecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir