Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek bebek odası dekorasyonları mevzusunda daha çok bilgi sahibi olmak ve çocuğunuzun bebek odası dekorasyonunu daha iyi hale getirmek için doğru yerdesiniz! Erkek bebeklerin oda dekorasyonu kız bebeklerin oda dekorasyonlarından çok değişik değildir. İkisi de bebek odası olduğu için oldukça değişik renk ve eşya alternatifi bulunmaktadır. Bu yazımızda bu eşyalardan birkaç tanesinden de bahsedeceğiz. Erkek bebek odası dekorasyonu yapacaksanız netlikle galerimize de göz atmalısınız. Bu biçimde çok daha fazla esin alabilirsiniz. Kafanızda planladığınız bebek odasına bu biçimde çok daha basit ve rahat biçimde de erişebilirsiniz. Unutmayın dekorasyon yapmak demek pek çok değişik eşyaya bakıp arasından kendiniz için en uygun olanını almak demektir. Başka Bir Deyişle önünüze gelen ilk şeye bunu kullanırız demeyin. Unutmayın ne kadar emek verirseniz o kadar hoş olacaktır.

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek bebek odası dekorasyonları yapmaya başlamadan evvel karar vermeniz gereken şeylerden biri de odanın hangi renklerde olacağıdır. Bir bebek odası yaptığınızı göz önüne alarak bunu olabildiğince renkli yapmak isteyebilirsiniz. Ancak o kadar renkli bir oda çocuk için çok cümbüşlü görünse de pek işlevli olmayacaktır. Bunun sebebi sarih renk duvarları olan odalar yatmak yerine sizi çalışmaya teşvik ederler. Çocukların gidişatında ise natürel ki reyin oynamaya. Şayet geceleri çocuğunuzun odası karanlık oluyorsa bunu yapmaya çok gerek yoktur. Ya da oyuncaklara çok düşkün bir bebek değilse de bu mevzu hakkında kaygılanmanız yersiz olacaktır. Natürel ki bizim sarih renk diye bahsettiğimiz renkler krem tonlarında olan renkler değildir. Daha parlak ve canlı renklerden bahsettik. Misalin beyaz ve gri olan erkek bebek odası oldukça seçim edilmektedir. Bebek odası dekorasyonunu bu renkler çerçevesinde yapabilirsiniz. Ayrıca gri renkte bir berjer bulmak çok daha basit olacaktır. Çocuklarla ilgilenmek ve onları yattırmak gibi şeyler yorucudur. Bu surattan bebeğinizin odasına bir tane berjer almanız oldukça ehemmiyetlidir. Bu hem hoş görünmesini sağlayacak hem de sizin hafiflemeniz için hoş bir alan oluşturacaktır. Berjer seçerken görsellerimizde de fark edeceğiniz gibi rahat bir berjer seçmeniz ehemmiyetlidir. Zati bitkin düşmüş olan sizi daha da rahatsız ettirmemeli ve bütün size göre bir berjer olmalıdır.

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek Bebek Odasında Neler Yapılmalıdır?

Erkek bebek odası dekorasyonu yapıyorsanız netlikle duvar ziynetleri kullanmanız oldukça ehemmiyetlidir. Duvar ziyneti olarak bir görselimizde göreceğiniz gibi ışıklandırılmış ağaç kullanılmıştır. Başka bir görselimizde ise Ay’a erişmeye çalışan kutup ayıları kullanılmıştır. Bu gibi süsleyici fikirler kullanabilirsiniz. Ancak çocuğunun yaşını göz önüne alarak sivri uçları ve kendine hasar verebileceği şeyleri kullanmaktan sakınmalısınız. Şayet bu şeyler çocuğuma hasar verir diye düşünüyorsanız o zaman duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Duvar kağıtları üzerindeki pek çok değişik tasarımı sayesinde çocuğunuzun odasına oldukça yakışacaktır. Halı ve oyuncaklar ise bebek odası dekorasyonunun en dikkat edilmesi gereken kısımlarındandır. Oyuncaklar sadece bebeklerinizi eğlendirmek için değil aynı zamanda odayı daha hoş göstermek için kullanılabilir. Ancak oyuncak seçerken çocuğunuzun yaşı gibi özelliklerin yanı gizeme oyuncağın yapıldığı malzeme gibi şeylere de dikkat etkeniz gerekmektedir. Halılara kazançsak bu tamamen odaya ve onun renklerine bağlıdır. Şayet gri ve beyaz renklerinde çağdaş bir bebek odası yaptıysanız zikzak çizgileri olan ya da trafik şeritli model bir çocuk halısı işinizi görecektir. Halının yumuşak ve kıl yakalamayan bir model olması ehemmiyetlidir. Ayrıca şayet orman ya da uzay teması gibi şeyler çevresinde eşyaları tanımladıysanız dekorasyonunuzu yaparken de bunları göz önüne almalısınız.

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları
 

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Erkek Bebek Odası Dekorasyonları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir