Endüstriyel Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Corona dönemini fırsat bilip Endüstriyel Ofis Dekorasyonu yapma planları olanları bu makalemize bekliyoruz. Öncelikle görsel olarak çok güzel görünse de herkesin seveceği bir tasarım değil bu yüzden bu Endüstriyel Ofis Dekorasyonu makalemizde bulunan resimleri iyice analiz etmenizi öneririz. Bu ürünlerin kalitesiz veya sahtelerini bulursanız sizin için üzücü olabilir o retro görüntüden uzaklaşır ve çirkin bir görüntü elde edebilirsiniz bu sebep ile seçtiğiniz ürünlere dikkat etmeyi ihmal etmeyiniz.

Bu harika ofis tasarımını sizlerle paylaşmadan önce biraz endüstriyel dekorasyon stili hakkında detaylar vermek isteriz. Dekorasyon stilleri arasında oldukça farklı ve dikkat çekici olmasıyla ön plana çıkan bu güzel tarzı, diğer insanlardan ve ortamlardan farklı olmayı sevenler tercih etmektedirler.  Diğer bir deyişle; farklı olmayı seven insanların son zamanlarda tercih ettiği bir dekorasyon stili olarak karşımıza çıkar endüstriyel dekorasyon… Bu stilde kullanılan malzemeler ilk duyulduğunda şaşırtıcı gelebilir. Endüstriyel dekorasyonda fabrika, sanayi ve endüstri alanlarında kullanılan malzemeler kullanılıyor. Bu malzemeleri kullanarak mobilya ve dekoratif aksesuarlar yapılarak bu stili sevenlere sunuluyor. Endüstriyel dekorasyonda boru, ahşap parçalar, paletler, makaralar, farlar kullanılabilir. Hangi objeyi kullanırsanız kullanın farklı ve harika bir ortam oluşturur. Sanki sanayideymiş hissi veren bu tarz, oldukça rahat ve konforu da beraberinde getirmektedir.

Dikkat çekici ve az maliyetli bir dekorasyon için bu stili tercih edebilirsiniz. Birçok mobilya ve aksesuarı kendiniz yapabilirsiniz. Sıradanlaşan dekorasyon stillerinin arasından sıyrılıp, dikkat çeken mobilya ve aksesuarlarınıza herkes hayran kalacaktır. Evinizin her alanında kullanabileceğiniz bu tarzı ofisinizde nasıl kullanabileceğinizi bir örnekle açıklamaya çalışacağız.

Endüstriyel Ofis Dekorasyonu İnceleme

Bu ofis tasarımını yaparken oldukça güzel detaylar kullanılmış. Kullanılan renkler bir ofis için oldukça uygun ve tarz bir çizgide duruyor.

Siyah ve Sıradışı Detaylar

Alışılmış ofislerin aksine oldukça farklı detaylar ve mobilyalar kullanılmış. Masa ve sandalye seçimi oldukça sade ve hoş bir çizgide. Tavanda uzanan borular ve yerdeki merdiven detayı sanayide çalışıyormuş hissini yakalamaya yetmiş. Duvara yerleştirilen sade rafta bulunan şişeler, oldukça farklı bir görünüm yakalamış. Duvarda masa lambasının üstünde duran aydınlamta detayı da oldukça yerinde kullanılmış. Bunun dışında kullanılan diğer detayları fotoğrafları yaklaştırarak incelemeye devam edelim.

Endüstriyel ofis

Metal Komidin ve Yazı Alanı

Çalışma masasının yanına yerleştirilen metal komidin ile depolama alanı sağlanırken, o istenen endüstri havası gerçekten yakalanmış. Komidinin üstünde bulunan metal yazılı levha ise bu görüntüyü daha da pekiştirmiş. Biraz serseri ve rahatlık katan bir tercih olmuşlar. Bu ofis tasarımında en çok dikkatimi çeken ve hoşuma giden detay bu ikili oldu.

Endüstriyel ofis dekorasyonu

Endüstriyel Masa Lambası Detayı

Bu ofis dekorasyonunda dikkatimi çeken en güzel ikinci detay ise bu masa lambası olmuş. Tam bir sanayi havası katmış. Daha doğru bir tercih kullanılamazdı.

Endüstriyel ofis modeli

Fotoğraf galerimizden daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Endüstriyel ofis dekorasyonu
Endüstriyel ofis dekorasyonu
Endüstriyel ofis dekorasyonu
Endüstriyel ofis dekorasyonu

Bir cevap yazın