En Pratik Yazlık Ev Dekorasyonu Fikirleri

Kış aylarının sona erdiği günlerde konutlarda bir yazlık dekorasyon telaşesi başlar. Kimi yazlık konutlarına gitmek için hazırlık yaparken kimi de kışın kaldığı evinde kalmaya devam eder ancak konutu yazlık dekorasyonu ile düzenler. Biz bu yazımızda nerede isterseniz kullanabileceğiniz en pratik yazlık konut dekorasyonu fikirleri ve yöntemlerini sizler ile paylaşacağız. Yazlık konut dekorasyonu yalnızca yazlık konutlarda değil kışın kullandığımız konutlarda da uygulanır. Türkiye’de hemen hemen tüm konutlarda kışın konutun en küçük odası daha basit ısınabildiği için seçim edilir. Balkon olan, iri pencereleri olan büyük odalar yaz aylarında kullanılırken kış aylarında kapatılıp, koltukların dahi üstü örtülerek yaz beklenir. Işte bütün bu stil konutlarda geniş rahat salonlarınızı ufak dekorastif farklılıklar ile çok daha yazlık, çok daha cümbüşlü bir hale getirebilirsiniz. Yazlık dekorasyonun olmazsa olmaz bir kaç tüyosu ile her şey hazır hale kazanç.

Yazlık konut mobilyaları ile başlayabilirsiniz

Yazlık odaları kullanmaya başladığınızda bu alana yaz için daha uygun mobilyalar yerleştirebilirsiniz. Bu mobilyalar beyaz ve mavi renk tonlarının kontrolünde, deniz ve denizcilik desenlerini andırdıran bazı simgeler ile süslenmiş mobilyalar olabilir. Şayet konutunuz şehir merkezinde ise ve bulunduğunuz şehirde deniz yoksa bu stil bir dekorasyon çok anlamlı olmaz. Bu stil yazlık konut mobilyalarını, plajı olan şehirlerdeki yazlık sayfiye konutlarında seçim etmek daha manalıdır. Peki konutunuzu tamamen yazlık dekorasyonla döşemek istiyorsanız nasıl tasarımlar seçmelisiniz? Yine beyaz ve krem rengi gibi açık renk tonlardaki tüm konforlu mobilyaları seçim edebilirsinz. Yazlık konut dekorasyonunun en dikkat çekici noktası bol bol beyaz ve açık mavi tonlarının kullanılması. Kışın kapalı ve soğuk günlerinde sık sık kullandığımız koyu renkleri yaşamımızdan çıkarmak, parlak ve rahat bir aydınlanma yaşamak için sıcak yaz günlerini bekliyoruz. Yaz günleri geldiğinde de siyahlara dönüp bakmamak gerekiyor.

En popüler yazlık konutlar, bodrum konut dekorasyonu

Bodrum özellikle de Bitez tarafı, tüm konutların yalnızca beyaz renklere boyanması ile ünlüdür. Şehrin bu stili konut dekorasyonuna da aynı biçimde yansır. Bu dekorasyon stilleri hakkında daha fazla bilgi almak için yazlık konut dekorasyon örnekleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca değişik yazlık konut dekorasyon fikirleri için de galerimize bakmayı unutmayın.

Bir cevap yazın