En Modern Ada Mutfak Masaları

İsme mutfak üniteleri ülkemizde gittikçe yaygınlaşan bir mutfak tasarımıdır. Büyük ve geniş mutfakları olanların ya da açık mutfak kullananların beğenerek seçim ettiği bu mutfak tasarımı, ana mutfak tezgahının mutfağın orta kısmından yerleştirilmesinden katlanıyor. İtalyan filmlerinde bol bol gördüğümüz, üzerinde saatlerce yemekler hazırlanan ardından yeniden çevresinde saatlerce sohbet edilen bu mutfak tezgahları yalnızca bir mutfak tezgahı olmanın çok ötesinde. Yemek hazırlayabildiğiniz, bir çoğunda lavabo da burada bulunduğu için bulaşıkları derleyebildiğiniz ve yıkayabildiğiniz paklik alanı ve aynı zamanda yemek masası. Hem de üzerine her şeyi taşıyıp yemek bittikten sonra yine mutfağa taşımak zorunda olmadığınız masalardan. En çağdaş isme mutfak masaları aynı zamanda tezgahları, mutfaklara yeni bir kavrayış getiriyor. Bu alan lüzumunuzdan daha büyükse yemek odalarını papucunu dama atıp en kullanışlı yemek odalarını mutfağa taşıyor.

İsme tezgah modelleri

Yine aynı biçimde planlanan isme tezgah modelleri gerçeğinde bize bunalmadan, rahat rahat yemek hazırlama civarı sunuyor. İsme tezgah ile isme mutfak masası arasındaki ayrımı şu biçimde yapabiliriz, bazı mutfaklarda bu orta kısımdaki alana lavabo, ocak gibi sistemler yerleştirilemiyor. Genelde altyapı noksanlığı ya da probleminden kaynaklı bu gidişatta orta kısım bayağı masa gibi kullanılıyor. Üzerinde yeniden yemek hazırlansa da daha çok masa özelliğine sahip oluyor. Şayet bu orta alana lavabo, ocak yerleştirilebiliyorsa bu kısım isme tezhah haline geliyor. Yemekleri hazırlayabildiğiniz, sebzeleri yıkayabildiğiniz bütün bir tezgah görevi üstleniyor. Mümkünse tüm isme mutfaklarda orta kısmı tezgah ve masa gibi kullanılabilecek biçimde planlamak en iyisi gerçeğinde.

En kullanışlı hem tezgah hem isme masalar

Orta alana yerleştirilen bu isme tezgah ya da masanın materyalini de doğru seçmek gerekiyor. Mermer artık demode hale gelen bir tezgah materyali. Mermerin yerine granit gibi şık, parlak ve kir yakalamaz taşlar seçim ediliyor artık. Ama siz bunu çok soğuk ve renksiz buluyorsanız hiç bir biçimde ısıdan, sudan etkilenmeyen ahşap tezgahları seçim edebilirsiniz. Bildiğiniz gibi bu tezgahlar daha çok masa gibi de görünecekleri için size şık bir etraf sunacaklardır. İtalyan tasarımlı isme mutfak modelleri yazımızdan da değişik modeller hakkında bilgi almanızı nasihat ederiz.

Bir cevap yazın