En Kullanışlı 15 Geri Dönüşüm Fikri

Tarihin ilk zamanlarından itibaren insanlar elindeki malzemeleri kullanarak aletler yaptı, arabalar yaptı, yemekler yaptı, bu yemekleri gıda çatallar kaşıklar yaptı. En daha önceki zamanlardan bu yana da bir şey yaparken ne kullandıysa onun her kısmını bir biçimde işe bereket hale getirdi. Inekleri yemek için avladığında kemiklerine kadar her yerini yedi, sütünü içti, teninden kendine sıcak durabilmek için giysiler yaptı. Biz insanoğlu olarak çağdaş zamanlar başlayana kadar hiç bir şeyi boşa götürmedik, israf etmedik. Çağdaş zamanların alışkanlıkları ise tamamen tüketim üzerine heyeti, israf üzerine heyeti olunca kendimize dönmeye başladık. Var olan tüketim sistemine denilebilecek en biçimi de geri dönüşüm oldu.

En Kullanışlı 15 Geri Dönüşüm Fikri
Konutlarımızdaki her şeyi, aşınan artık kullanılmayan tüm malzemeleri bir biçimde başka bir şeye dönüştürmek mümkündür. Üstelik bu geri dönüşüm fikirlerini uygularken birer marangoz ya da tasarımcı olmaya gerek yok. En kolay en ilkel yollarla yapabileceğimiz onlarca fikir ve ürün vardır. Biz bu içeriğimizde sizlere en kullanışlı 15 geri dönüşüm düşüncesi ile onları nasıl yapabileceğinizin bilgilerini hazırladık. Bildiğiniz gibi geri dönüşüm fikirlerinin özelliği tamamen daha önceki ve kullanılmış materyal kullanmaktır. Başka Bir Deyişle gidip hobi dükkanından aldığınız parıl parıl malzemeler ile yaptığınız ürünler geri dönüşüm kapsamına girmez. Geri dönüşüm olabilmesi için tamamen daha önceki malzemelerden ve materyallerden yapılmış olması gerekir.

En Kullanışlı 15 Geri Dönüşüm Fikri
Bu yazımızdaki geri dönüşüm fikirleri ağırlıklı olarak daha önceki adaleye ve oturumları kullanarak yapılabilecek fikirlerdir. Oturumlar nedir derseniz, oturumlar bizim neredeyse her yerde kullandığımız ancak dikkatimizi çekmeyen veya çok ortalıkta gezmeyen ahşap alçak platformlardır. Bu oturumları beton tabanı olan her yerde insanların ayaklarını yerden kaldırmak için kullandığını görebilirsiniz. Bu oturumları meyve sebze kasalarını, tahta olanlarını bir çok amaçla geri dönüştürebilirsiniz. Mesela bu kasaları birleştirdikten sonra üzerine minderler koyun. Minderlerinizi de eskmiş koltuğunuzun minderlerinden alın.

En Kullanışlı 15 Geri Dönüşüm Fikri
Koltuklar aşındığında oturma kısımları kötü olur, minderlerine pek bir şey olmaz. Minderlerin kılıflarını değiştirdiğinizde yeni gibi olurlar. Siz bu yeni minderleri alın, kasalardan sedir yapıp üzerine koyun. Dünyanın en konforlu çekyat veya koltuklarından birini yapın. Çdenkli örnekler için galerimizde bakmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir