En Güzel 20 Salon Rengi

Şık bir salon dekorasyonu rastgele bir konut dekorasyonunun olmazsa olmazıdır. Bu alanın dekorasyonunu oluşturan bir çok etmen vardır, desen, model, stil ve tabi ki renk. Salon renkleri; mobilyalar, duvar ve tavan renkleri ile aydınlatma sistemleri oluşturur. Başka Bir Deyişle salon rengi denince yalnızca duvar ya da yalnızca mobilyalardan bahsetmek yanlış olur. Her ayrıntının toplanarak oluşturduğu konsepte salon renkleri diyoruz. Çağdaş zamanların en güzel 20 salon rengini bir araya getirerek size esin verici fikirler hazırladık.

  1. Vazgeçilmez salon rengi, beyaz ve tonları.

Beyaz, kırık beyaz, krem rengi, açık leylak, çok uçuk pembe ve bej. Bu renklerin her biri beyazın egemen olduğu göz akdikeni salon dekorasyonlarının vazgeçilmez tonlarıdır. Beyaz, her ne kadar kullanması güç bir renk olsa da özellikle çocuk olmayan konutlarda sık sık seçim edilen bir ton. Beyaz salon dekorasyonunda beyazın aynı renkleri yerine değişik tonlarını seçim etmek gerekir. Galerimizdeki salon dekorasyonu örneklerinde beyazı nasıl kullanacağınız hakkında fikir alabilirsiniz.

En Güzel 20 Salon Rengi
        2. Çağdaş salonların rengi, gri! Ne siyah ne beyaz, ne açık ne de koyu bir renk gri. Soğuk ve mesafeli, duruşu olan ancak çekici de bir renk. Çağdaş salon dekorasyonlarında en çok seçim edilen renk tonlarından biri haline gelen gri artık daha sıcak. Gri salon dekorasyonu yaparken duvarların karşılıklı ikisini gri yapıp kalanlarını krem gibi tonlarla boyamak doğru bir seçim olur. Aynı zamanda koltukları da gri renk tonlarından seçerek konsept oluşturabilirsiniz.

En Güzel 20 Salon Rengi
          3. Ahşap rengi ve ahşap ayrıntılar Ahşap denince artık usumuza koyu kahverengi, odayı karaltıcı seçimler gelmiyor. Açık kahve, masif ahşap tonları da salon dekorasyonlarının alaka çekici ayrıntılarından biri şimdi.           4. Gece mavisi ya da lacivert salonlar Lacivert rengi hafif loş salonlar için duvar rengi olarak kullanabilirsiniz. Havalı ve cool olsun diyorsanız koltukları lacivert seçin, beyaz ve kremi de devam rengi olarak baz alın.

En Güzel 20 Salon Rengi
          5. Ateş tuğla rengi salonlar Otantik ve çekici salon dekorasyonlarının son trendlerinden biri de kırmızı tuğla ile duvarları kaplamak. Daha Önceki bir konutta zati var olan duvarları bakımla kullanılabilir hale getirirken yeni konutlarda tuğla görünümlü duvar kağıtlarını seçim edebilirsiniz.            6. Pastel salon renkleri Pastel bebek mavisi, uçuk pembe, krem rengi, uçuk turuncu ve sarı. Bu pastel renkleri normal salon dekorasyon stili dışında tüm salonlarda kullanabilirsiniz.        7. Canlı renkler ve cümbüşlü salonlar Canlı renkler özellikle de salon dekorasyonunda çok fazla seçim edilen renkler değildir. Ancak hayat enerjisini evine de yansıtmak isteyenler için şahane fikirlerimiz, galerimizde!           8. Salon duvarları için mavi Salon duvar rengi olarak seçilebilecek tonlar arasında en güzeli mavidir. Bebek mavisi ya da gök mavisi olarak adlandırılan bu renk tonu, hem aydınlık hem de ferahlatıcıdr. Örnekleri galerimizde!         9. Sıcak kahverengi tonları Kahverengi, bir zamanların en fazla alaka gören renk tonuyken bir anda demode hale geldi. Koyu tonlarından ziyade açık tonları beyaz ve krem gibi renklerle kontrast oluşturduğunda şahane bir seçenek haline gelebilir.         10. Kırmızı salonlar Kırmızı mı? Kırmızı salon mu olurmuş, dediğinizi dinler gibiyiz. Evet, neden olmasın. Klasik salon dekorasyonu denince akla gelen ilk renk kırmızıdır. Ahşap bazında kullanılan kırmızı daha çok bordoya yakın koyu tonlardadır.

En Güzel 20 Salon Rengi
Salon duvar renkleri veya salon mobilya renkleri oldukça çdenklidir. Dekorasyonun alaka çekici olması için ise, netlikle geçimli olması gerekir. Yukarıyada saymış olduğumuz renkler ve tonları dışındaki bir çok salon rengi örneklerini galerimizde görebilirsiniz. Bu dekorasyon örneklerinden esin alabilir, kendi fikirleriniz ile birleştirebilir ve konutlarınızda uygulayabilirsiniz.  

Bir cevap yazın