1

Elektrikli Şömine Modelleri

Konutunuza elektrikli şömine almayı düşünüyorsunuz fakat emin değil misiniz? O zaman size elektrikli şömine modelleri ve elektrikli şöminenin bereketlerini size anlatacağız. İşte elektrikli şömine almanızın size yararları:

  • Dekorasyon: Elektrikli şömine dekorasyonun odak noktası olmaya aday bir eşyadır. Ananesel şöminelere mukayeseyle daha az yer kaplamaktadır. Müstakil, daire vb. her konut tipinde kullanılabilmektedir. Ananesel ve modern modellerini bir hayli renkte bulabilmek olasıdır.
  • Kullanışlı: Ananesel şöminelere mukayeseyle daha uzun ömürlüdür. Elektrikli şöminenin kurulumu daha basittir ve koliden çıkarıp makbuza çıkmanız yeterlidir. Elektrikli şömineler taşınabilir ve başka bir konuta gitmeniz gidişatında götürebilirsiniz.
  • Isı: Elektrikli şömine, sıcaklığı doğrudan odaya yayar ve lüzum dinlemedikleri için havalandırma deliği gerekmez. Ananesel şömineye göre ısı çıkışı üzerinde çok daha fazla doğrudan hakimiyete sahip olursunuz.
  • Güvenlik: Elektrikli şömine modelleri, karbondioksit ve karbon monoksit gazları salmadığından daha tehlikesizdir fakat yatmadan evvel makbuzunu sürüklemenizi öneririz. Astımı olanları rahatsız etmez ve ananesel şömineye göre yangın tehlikeyi çok daha azdır.
  • Maliyet: Ananesel şömineye göre daha uygun maliyetlidir ve 2 – 3 senede bir ısıtma alanlarının bakımı dışında başka bir tüketmesi bulunmamaktadır.

Elektrikli Şömine Biçim ve Modelleri

Elektrikli şömine modelleri şu biçimdedir:

  • Konsollu: TV konsolu ile şömineyi birleştirmenizi sağlayan elektrikli şömine modelidir. Genellikle çağdaş dekorasyona sahip konutlarda kullanılan elektrikli şöminedir.
  • Raflı: Ananesel şömineler gibi ziynet eşyalarınızı koyabileceğiniz bir rafa sahip olan elektrikli şömine modelidir.
  • Duvar: Televizyon gibi duvara monte edilerek kullanılabilen elektrikli şömine modelidir. Bu modele aynı zamanda LED tipli elektrikli şömine de denilmektedir.
  • Ayaklı: Ananesel şömine ve sobaya benzeyen ayaklı olan elektrikli şömine modelidir. Daha çok vintage ve retro konut dekorasyonlarında seçim edilmektedir.
  • Düz – Doğrusal: İnce ve uzun bir biçimde olan, duvara monte edilen elektrikli şömine modelidir. LED modellere eş fakat daha geniş ve daha kısa bir biçimde yapılmaktadır.

Yukarıyada belirtmiş olduğumu elektrikli şömine modellerinin arasından tercih yaparken alanınızı ve dekorasyonunuzu düşünmeniz gerekmektedir. Elektrikli şömineler genellikle düşük maliyetleri, faydalı olmaları ve pratik olmaları sebebiyle seçim edilmektedir.

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli Şömine Modelleri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir