El Yapımı Saksı Yapım Aşamaları

Birbirinden değişik stiller ile çevremize hoşluk saçıp bulundukları etrafları değişik hale getiren bazı eşyalar bulunmaktadır ve bu eşyalara genellikle saksı denilmektedir. Saksıların içine genellikle süsleyici emelli çiçek ve değişik nebatlar konulmaktadır. Çiçekler tek başlarına kullanıldıkları zaman dekorasyonun en ehemmiyetli parçası haline gelmemektedir. Bu sebeple devreye bitirici olarak saksılar ortaya girmektedir. Fakat saksı mevzusunda konutunuza uyan ya da istediğiniz saksı tasarımını dışarıda bulamıyoruz. Bu sebeple bazı bireyler kendi istedikleri stilde el imali saksı yapmaktadır. Bu sebeple bizlerde sizler için hayallerinizdeki saksıları yapmanız için bazı öneriler verdik. Aynı zamanda saksı yaparken renk ve şekil mevzusuna da dikkat etkeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Konutta Saksı İmali

Konutta saksı tasarımı yapmak gerçeğinde oldukça basit bir iştir. Azıcık el marifetinizi kullanıp insanların dönüp bir daha bakmasını sağlayacak saksılar yapabilirsiniz. El imali saksı tasarımı için ise ilk olarak hayal eforunuzu geniş yakalamanız oldukça ehemmiyetli bir unsurdur. Başka Bir Deyişle daha orijinal bir saksı planlayabileceğiniz gibi çevrenizdeki bir hayli nesneyi de saksının bir objesi haline getirmeniz muhtemel hale gelecektir. Aynı zamanda bunları yapabilmeniz için malzemelere lüzum vardır. Bu malzemelere internetten hatta kırtasiyelerden basit bir biçimde alabilirsiniz. Saksı yapabilmeniz için öncelikle plastik bir kap, makas, yapıştırıcı ve istediğinize ziynet malzemelerini kullanmanız yeterli olacaktır. Daha sonra yapacağınız tüm harekâtlar ise tamamen hayal eforunuza bağlıdır. Birbirinden değişik ve orijinal tasarımlar yaratmak için nesneleri geçimli bir şekilde kullanmanızda bereket var. Hem renk geçimleri hem de saksıyı kullanacağınız mekânın konseptini göz önüne alarak saksı tasarımı yaparak çok daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Saksı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

El imali saksı yaparken dikkat etkeniz gereken en ehemmiyetli etkenlerden birisi ise nitelikli yapıştırıcı kullanmak zira saksının çevresini çevirdiğiniz ziynetlerin seneler süresince bozulmadan kalması ve saksının görüntüsünü bitirmesi buna bağlı. Ziynetlerin daha sağlam yapışabilmesi için ise bantların eforuna sığınabilirsiniz. Aynı zamdan konut da kullanmadığınız daha önceki olan eşyalar dayanağı ile de bazı saksı modelleri yapmanız muhtemeldir.


Bir cevap yazın