El Yapımı Mumluk Modelleri

Konutunuzda yeni bir şeyler mi istiyorsunuz? Ancak bu şeyleri kendiniz yapmak daha cümbüşlü olacağı için kendin yap projelerine mi bakıyorsunuz? O zaman çok doğru yerdesiniz. El imali mumluk modelleri sayesinde konutunuzun her odası çok daha hoş görünecektir. Özellikle sevgiliniz ya da eşiniz varsa yatak odası dekorasyonu aşırıdan ehemmiyet talep edecektir. Ayrıca bu biçimde mumluk dahi olsa birlikte bir şeyleri hazırlamak oldukça romantik bir faallik olacaktır. Hem yatak odasınız hem de konutunuz için bir şeyler yapmak sizi oldukça iyi sezdirecektir. Ayrıca bu biçimde mumluk yaparak pek çok değişik biçimde yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Bunun sebebi bizim verdiğimiz el imali mumluk misalleri yalnızca birer esin kaynağıdır. Kendi konutunuzun dekorasyonuna uygun mumluk modellerini planlamak tamamen size kalacaktır.

El Yapımı Mumluk Modelleri

El İmali Mumluk Modelleri

El İmali mumluk modelleri yapmadan evvel her zaman malzemelerin bütün olduğuna emin olun. Kendin yap faalliği olduğu için ek malzemeler getirebilirsin. Bunu bir misal üzerinden anlatmak daha iyi olacağı için haydi mumluk modellerini vermeye başlayalım. En kolayından odun üzerine konulan mumluklardan bahsedelim. Tasarımı oldukça kolay görünse de bunu değiştirebilirsiniz. İlk evvel bir odun bulun ve o odunu zımparalayın. Dış kabukları ile çok hoş bir desen oluyor derseniz o zaman buna da gerek yoktur. Hoşça yıkayın ve mumlarınız kadar bir alanı reyin. Oyduktan sonra ise mumlarınızı yerleştirin. İnci gibi boncukları dizin. Beyaz olursa daha güzel olacaktır. Bunları oduna kıvrımlı olacak biçimde yapıştırın ve hazır. Görselde olmasa da boncuklarla da süsleyebilirsiniz. En hoş kendin yap projeleri bir şeylerin çöpe atılmasını yasaklayanlardır. Misalin daha öncekinden kullanılan tenekeleri mumluk olarak kullanabilirsiniz. Bunun için tenekeyi azıcık kesip şekillendirmeniz yeterlidir. Misalin görselimizdeki gibi balık deseninde kesebilirsiniz. Ya da kalp gibi büyük ve basit biçimlerde de kesebilirsiniz. Hatta bir tema çevresinde kesmek oldukça iyi olacaktır. Misalin şayet uzay temanız olursa yıldızların yanında Satürn gibi biçimi emin olacak birkaç seyyare kesmeniz de iyi olacaktır. Natürel burada keserken oldukça dikkatli olmanız oldukça ehemmiyetlidir.

El Yapımı Mumluk Modelleri

El İmali Sırça Mumluk Teklifleri

El imali mumluk yaparken sırça kullanırsanız içini de rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca mumu balmumundan yapmak yerine jel kullanarak içine değişik şeyler dahi koyabilirsiniz. Ayıcıklı mumluk görselimizde gördüğünüz gibi topu olan oyuncak ayının sırça kasesi jelle doldurulmuş ve jel mumluk yapılmıştır. O oyuncakları nerden bulacağız demenize gerek yoktur. Bunun yerine renkli ipler de kullanabilirsiniz. Bir tutam değişik renklerden oluşan ince ipleri tasa koyun ama mum fitiline gelmediğine emin olun. Sonrasında ise üzerini jelle doldurun ve hazır. Dışarıdan bakınca renk renk değişik ipin dalgalandığını göreceksiniz. Bu da oldukça güzel bir tasarıma sahip olacaktır. El imali mumluk yapmak isterken pek çok değişik rengi de kullanmak istiyorsanız o zaman gökkuşağı mumluk modelini nasihat ederiz. Gökkuşağı mumluk modeli sayesinde özellikle çocuk odalarına konulan mumlar oldukça güzel olacaktır. Kullanmadığınız bir sırça kavanozu ya da bir sırça kadehi alın ve içine değişik renkleri doldurun. Bunun için elinizdeki mumları da elbette kullanabilirsiniz. Misalin ilk evvel mavi mumu eritin. Ardından bunu kavanoza boşaltın ve dondurun. Sonrasında pembe mumu eritin ve donmuş mavi mumun üzerine ilave edin. Bu operasyonları yaparken fitilin mavi mumu dökmenizden evvel yerleştirmiş olmanız ehemmiyetlidir. Bu biçimde her tabakayı hallettikten sonra el imali mumluğunuz hazır olacaktır. Çocuğunuzun kazara düşürüp kırmaması için de bu mumluğu tehlikesiz bir yere yerleştirmeniz ehemmiyetlidir.

El Yapımı Mumluk Modelleri

El Yapımı Mumluk Modelleri

El Yapımı Mumluk Modelleri

El Yapımı Mumluk Modelleri

El Yapımı Mumluk Modelleri

El Yapımı Mumluk Modelleri

El Yapımı Mumluk Modelleri

El Yapımı Mumluk Modelleri

El Yapımı Mumluk Modelleri

Bir cevap yazın