Doğum Odası Süsleme Fikirleri

Bundan bir on beş yirmi sene kadar önce hemen hemen her bayan konutta doğum yapardı. Konuta gelen ebe ve doğum mevzusunda tecrübeli bir kaç şahıs anne adayına doğum esnasında takviyeci olurdu. Acil bir gidişat olmadıktan sonra konuta hekim gelmez ya da hasteneye gidilmezdi. Sonraları sağlık kurumuların bu kadar çoğalması ve ihtimallerin değişmesi ile tüm doğumlar sağlık kurumunda yapılmaya başlandı. Hatta konutta doğum bir nevi riskli kabul edildi. Çağdaş zamanların getirisi teknolojiden usanan insanoğlu teknolojiden kaçışını doruk noktalarına taşıyabiliyor. Bunun son dalgası olarak da yine konutta doğum yapma ananeyi başladı. Konutta ya da sağlık kurumunda olabilecek bu doğum odasını da hem annenin psikolojisini bebeğe hazırlamak hem de bebeğin geldiğinde renkli bir civar görmesi için süslemek gerekiyor. En güzel doğum odası süsleme fikirleri yaratıcı olanlar, biz de bu fikirlerden sizlere derleme yaptık.

Konutta doğum odası için süslemeler

Suda doğum gibi soluk egzersizleri ile doğum yapmak gibi değişik yöntemler ile doğumlar son zamanların en gözde doğum yöntemleri. Bu nedenle de artık konutta doğum odaları da hazırlanıyor. Kullanılacak yönteme göre hazırlanan alanın yanında bol bol canlı ve güzel kokan çiçilaveler, annenin kendisini hafiflemiş ve güvenli bir civarda sezmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda yeniden güzel kokulu ya da kokusuz natürel mumlar yanarken çevrede etrafın havası yumuşayacaktır. Mumun, epifiz bezini uyararak seratonin hormonunu salgılamasını sağlamak gibi bir özelliği vardır. Bu yüzden mum şahane bir doğum odası süsleme malzemesidir. Bunların yanında tütsüler, annenin gebelik resimleri, anneyi süslemek için saç ve makyaj malzemeleri doğum odasının hazırlanmasını sağlar. Tüm bunlarr konuttaki doğum odası için uygunken sağlık kurumu doğum odası için tamamen değişik fikirler gerekir.

Sağlık Kurumu odası için farklı fikirler

Herkesin yeni doğan bebeği görmek için merakla geleceği sağlık kurumu odasını süslerken iki esas nokta vardır. Birincisi süsleme hakikatinde konuklar için mi yoksa anne ve bebek için mi hazırlanacak. Çünkü şayet konuklar için süsleme yapılıyorsa ikram ve ikram alanı ön tasarıya çıkarılır. Ancak anneye sürpriz bir oda hazırlamak isterseniz bunun için farklı fikirlere lüzumunuz vardır. Tüller ve saten kumaşlar arasında lohusa şerbeti yerine annenin gebeliği süresince çektiği resimlerinden albümler odanın her yerini süsleyebilir. Hatta varsa doğum anı resimlerinin de süratlice çıktısını alıp odaya yerleştirebilirsiniz. Daha değişik fikirler için sağlık kurumu odası süsleme nasıl yapılır yazımıza bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın