Doğru Salon Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Aile fertlerinin yemek dışında en fazla bir arada olduğu, zaman geçirdiği alanlar salonlardır. Yemek odası da salonun bir parçası ise o zaman zati en fazla zaman geçkocamanlan alan olur. Doğru bir salon dekorasyonu için bazı püf noktaları vardır. Bu kadar fazla zaman geçirdiğimiz odalarımızın şık, estetik daha da önemlisi konforlu olması gerekir. Konforun ön tasarıda yakalanmadığı konutlarda kimse mutlu olmaz. Çocukların, büyüklerin beraber neşeli zaman geçirebilecekleri herkesin gereksinimine yanıt verebilen bir salon dekorasyonu oluşturmak için bakalım en önemli noktalar nelermiş? Öncelikle işe koltuk seçiminden başlarız. Salonların ana mobilyaları sonuçta koltuklardır. Koltukları seçerken ilk bakılması gereken şey odanın alanı, büyüklüğü ve biçimidir. Odaya yerleştirilen koltuk odanın düzenini bozmamalıdır. Salon kapısının odanın ortasında değil de köşesinde olması, odaya girdiğiniz gibi karşınızda tv ünitesi ya da koltuk ekibi olmaması gerekir. Oda kapısından girdiğiniz gibi direk karşınıza bu stil mobilyaların çıkması odayı daha küçük ve rahatsız edici gösterebilir. Rahat ve aydınlık bir salon için açık renk koltuklar, açık renk duvarlar, birbirinden azıcık uzak mobilyalar kullanılmalıdır.

Doğru Salon Dekorasyonu İçin Püf Noktaları
Pastel renk tonlarının mat renk tonları ile bir arada olduğu, natürel renklerin kullanıldığı salonlar ile kendinize hafifletebilirsiniz. Gök mavisi, yeşil, sarı gibi renk tonları natürel renklerdir. Natürel renkler öbürlerine göre daha konforlu renk tonlarıdır. Doğru salon dekorasyonu için püf noktaları sayarken ikinci sırada direk renk seçimi diyebiliriz. Renk seçimi yalnızca mobilya açısından değil, duvar boyasından tavan dekorasyonuna kadar her ayrıntı için son derece önemlidir. Doğru renklerin bir arada kullanıldığı odalar her zaman daha rahat ve aydınlık olur.

Doğru Salon Dekorasyonu İçin Püf Noktaları
Ana mobilyalardan sonra gelelim yan mobilyalara, mesela orta sehpalar. Kahve masası ya da sehpası olarak da adlandırılan bu sehpaları seçerken öncelikle materyaline ve rengine bakmak gerekli. Dar ve küçük bir salonunuz varsa açık renk tonlarında, hatta mümkünse sırça bir orta sehpa kullanabilrsiniz. Bu stil bir sehpa konutunuzu daha geniş gösterecektir. Mobilyalarınız büyük ve ahşap ağırlıklı odanız da genişse o zaman koyu renkli ahşap masaları kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir