Dekoratif Şamdan Modelleri

Mumlar, aralarından tercih yapabileceğiniz binlerce biçim, ebat ve koku alternatifleriyle konutumuzun bir parçası haline geldi. İster bir tatil yemeğine konut sahipliği yapıyor olun, ister yalnızca konut dekorasyonunuza azıcık değişiklik katmak istiyor olun her zaman size uygun bir mum bulmak olasıdır. Mumları dekorasyona uydurmak için süsleyici şamdan modelleri ile kullanabilirsiniz.

Şamdan Modelleri ve Kullanımı

Çok rakamda biçim, ebat ve cinste şamdan modeli bulmak olasıdır. Size bazı süsleyici şamdan modelleri hakkında bilgi vermek isteriz:

  • Ferforje Şamdan: Ferforje şamdan, dayanıklılığı ve sağlam bir görünümü ile dikkat toplayan bir dekorasyon parçasıdır. Çiçek, girdap ve geometrik tasarımları barındırabilir.
  • Kristal Şamdan: Kristal, ananesel sırçadan azıcık daha eforlu bir yapıya sahip olsa da kibar ve narin görünür. Konutuniz için en ananesel, her zamana uygun ve basmakalıp kristal mumluk arıyorsanız, kristal bir şamdan harikulade alternatif olacaktır.
  • Sırça Şamdan: Sırça mumluklar, her iç tasarım tarzıyla geçim sağlayabilmesi ile tanınmıştır. Bu şamdanlar aile yemekleri veya tatiller gibi özel günler için dekore etmek için şahanedir.
  • Pleksi Şamdan: Şeffaf görünümü ve enteresan tasarımlarıyla dikkat toplamaktadır. Özellikle ağaç biçiminde olan pleksi şamdanlar en çok seçim edilenlerdir. Bununla birlikte standart kadeh görünümlü şekle sahip olan şamdan modelleri de bulunmaktadır. Değişik renklerde şeffaf görüntüye sahip tasarımları bulunur.
  • Metal Şamdan: Genelde koyu renklerde yapılır ve muhtelif biçimler verilir. Hem çağdaş hem de basmakalıp yarıyıllara hitap eder.
  • Ahşap Şamdan: Son yarıyıllarda popüler olmuş bir şamdan modelidir. Özellikle bitmemiş hissi veren modeller çağdaş konutların bırakılmazı olmuştur. Bir Hayli değişik tasarımı bulunmakla birlikte renkler genelde natürel olarak kalmıştır.

Şamdanlar uzun veya kısa olabilir. Süsleyici şamdan modelleri ararken konutunuzun dekorasyonunu ve ebatlarını düşününüz. Misalin; Uzun şamdanlar konutun giriş kısmına, yemek alanının bir köşesine veya konutunuzun tavanı yüksekse masanızın üstüne konabilir. Kısa şamdanları TV birimine, sehpanın veya yemek masasının ortasına ya da bir kitap rafına yerleştirebilirsiniz. Bu şamdanlar daha minik olsa da, oldukça süsleyici bir tesir yaratıyorlar. Şamdanlar ile dekorasyonunuzu tamamlarken bu yazımızda yer alanları gözden geçirmeyi unutmayın.


Bir cevap yazın