Dekoratif Şamdan Kullanımı

Günümüzde salon dekorasyonu yapılırken salonda koltuk, halı, masa gibi bir hayli eşya kullanılmaktadır. Bu eşyaların yanı gizeme odaya ayrı bir hava katması için aksesuar da kullanılmaktadır. Bu aksesuarlar arasında bir de süsleyici şamdan yer almaktadır.  Şamdan modellerini; yemek masanıza şıklık katması için kullanırken ayriyeten süsleyici emellide kullanabilirsiniz. Değişik ve şık şamdan modelleri içinde mumluk olan şamdanlarda kullanılmak üzere öneri edilir.

Şamdan Mumluk

Şamdan mumluk modelleri günümüz de bir hayli şahıs tarafından evinde süsleyici emeli ile kullanılmaktadır. Bir Hayli şahıs konutun içerisinde mum yakmayı ya da mum ışığında oturmayı hoşlanmaktadır. Sırça şamdan modelleri, ferforje şamdanlar, metal şamdan modelleri, ahşap şamdan modelleri,  kristal şamdan modelleri ve pleksi şamdan stilinde bir hayli şamdan modelleri bulunmaktadır. Bu sebeple konutunuza uygun olan şamdanı çok basit bir biçimde seçebilirsiniz. Aynı zamanda şamdan ve mumluk maliyetleri mahsule göre başkalaşım göstermektedir. Ebat ve şekle göre maliyet çoğalışı ya da düşüşü olmaktadır.

Şamdan Mumluk Modelleri

Şamdan mumluk modelleri bir konutun stiline göre doğru kullanıldığında bütün anlamı ile konuta ya da kullanılan civara ayrı bir hava katmaktadır. Şamdanın kullanıldığı odanın genel olarak dekorasyon mevzusunda birbiri ile geçim içerisinde olmalıdır.  Misal vermek gerekirse, krem renk koltuklar, ekru tonlarda duvar kâğıtları ve konutunuzda varsa sırça sehpalarınız üzerine değişik boylarda toplamda üç tane şamdan mumluk ve içlerine birine tane mum konularak çok şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Sırça şamdanlar ayna altlıklarının üzerine konulduğunda elegan ve naif bir stil oluşturabilirsiniz.  Üstelik şamdanların içine koyacağınız mumlar yakıldığında aynaya yansıyan mum ışığı güzel bir hava oluşturacaktır. Şayet konutunuz çağdaş bir stile sahipse sırça fener şamdan modelleri konutunuz için uygun olacaktır. Konutuniz retro bir stile sahipse dekorasyon yaparken altın, bronz ya da gümüş renge sahip, nostaljik stilde şamdan modellerini kullanmanız çok hoş olacaktır. Aynı zamanda askı ucunda sallanan renkli sırçalardan oluşturulan şamdan ve mumluk modelleri konutunuzda daha önceki zamanları yaşatacaktır. İsteğinize bağlı konutunuzda orta sehpa kullanıp üzerinde bir tepsi koyarak şamdanları, mumları ve bibloları bir araya koyup şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Dekoratif Şamdan Kullanımı

Dekoratif Şamdan Kullanımı

Dekoratif Şamdan Kullanımı

Dekoratif Şamdan Kullanımı

Dekoratif Şamdan Kullanımı

Dekoratif Şamdan Kullanımı

Dekoratif Şamdan Kullanımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir