Dekoratif Paravan Modelleri

Süsleyici paravan modelleri nedir merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz demektir. Paravan modelleri özellikle Amerikan mutfak gibi ya da koridor ile oturma odasının birleşik olduğu konut modellerinin odalarının hudutlarını azıcık daha aşikarlaştırmak için kullanıldığı oldukça süsleyici ve ziynetli modellerdir. Paravanların boylarını bu açıdan iki değişik biçimde görmekteyiz. İlki elbette tavandan tabana kadar uzanan ve bir duvar uzunluğunda olan paravan modelleridir. Ötekiyi ise daha kısa olan modellerdir. Daha kısa olan modellerin ebadı oldukça değişiklik gösterse de genellikle vasati uzunluktadır. Özellikle filmlerde bu stil paravan modellerinin giysi değiştirmek için kullanıldığını görmekteyiz. Ancak yalnızca ziynet olarak da tabii ki kullanabilirsiniz. Şimdi hazırsanız sizlere değişik paravan modellerini göstereceğiz.

Dekoratif Paravan Modelleri

Süsleyici Paravan Modelleri

Süsleyici paravan modelleri tasarımı oldukça değişmektedir. Özellikle çağdaş bir tasarıma sahip oturma odası ya da yatak odası için alıyorsanız barda olan bayan ve erkeğin olduğu paravan modelini öneri ederiz. Bu model oldukça şık bir hoşluğa sahip olmasının yanı gizeme baskısında kullanılan siyah, gri ve kırmızı renkleri oldukça güzel bir çağdaşlık katmıştır. Görsel her ne kadar vintage bir film sahnesindenmiş gibi görünse de vintage dekorasyon için gereğinden fazla karanlık olduğunu söyleyebiliriz. Bu paravan modelini koyu renklerde dekore edilmiş bir genç odasına da koyabilirsiniz. Genç odaları için siyah ve koyu gri gibi metalik görünümlü yataklar ve gardıroplar oldukça moda olduğu için bu paravan da odaya oldukça güzel bir görünüş katacaktır. Süsleyici paravan modellerinde en çok dikkat toplayan modellerden bir tanesi de elbette dört mevsimi temsil eden ağaç. Bu ağacın bir kısmı ilkbaharı temsil ediyor pembe çiçeklerle, bir kısmı yeşil dallarla yazı temsil ediyor, bir kısmı sarı ve hafif hafif dökülen yapraklarla güzü temsil ediyor. Son kısmı ise gördüğünüz gibi bembeyaz karla kışı temsil etmektedir. Dört mevsimin yaşandığı ağaç aynı zamanda vefatı ve hayatı ayrıca zamanın geçmesi ve ilerlemesini de temsil etmektedir. Gördüğünüz gibi bu kadar derin anlamları olan baskı süsleyici paravan modelden konutunuzda bulundurmak isteyebilirsiniz. Üç kapaklı olduğu için konutunuzda çok fazla da yer kaplamayacaktır.

Dekoratif Paravan Modelleri

Basmakalıp Süsleyici Paravanlar

Basmakalıp süsleyici bir paravan modeli arıyorsanız o zaman netlikle ahşap olan modellere bakmanızı öneri ederiz. Tabii ki yukarıyada baskılı olan modeller de ahşaptan yapılmış olabilmektedir. Ancak üzeri oyulmuş ve oldukça değişik olan ahşap modelleri de bulunmaktadır. Bu ahşap modelleri arka tarafı göstereceği için giyinmek için kullanılan modellerden değillerdir. Ancak oturma odası ya da salon dekorasyonu gibi yerlerde kullanılabilmektedir. Özellikle krem renkli oda dekorasyonlarınızda bunu kullanabilir ve oldukça güzel bir tasarım elde edebilirsiniz. Ahşap rengi oldukça ehemmiyetlidir. Görsellerimize de bakarsanız fark edeceğiniz gibi beyaz ahşap kullanabilir ya da kahverengi renkli olanlardan yararlanabilirsiniz. Şayet art görünsün istemiyorsanız o zaman Japon paravanları gibi görünen paravan modellerini kullanabilirsiniz. Bu paravan modellerine baktığınızda da fark edeceğiniz gibi karelerin arası beyaz kağıt eşi bir yapıyla kaplanmıştır. Bu sayede paravanın artta olanlar görünmemektedir. Yatak odaları için özellikle bu modelleri öneri ederiz. Zira beyaz ve kahverenginin o natürel geçimi oldukça şahane görünmektedir. Şayet beyaz kağıt sizin için tatmin edici bir yanıt olmadıysa desenlerin arasındaki boşluklara ayna konulmuş olan modelleri de öneri ederiz. Bu modeller oturma odaları ve salonlar için çok daha ideal modellerdir. Bunun sebebi o odaları daha büyük gösterip alanınızı çoğaldırmasıdır. Ayrıca ışık yansıyacağı için de yatak odasında pek güzel olmayacaktır.

Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri

Bir cevap yazın