Dekoratif Ayna Modelleri

Aynalar bulunduğu civarı aydınlatan ve dekorasyonu bitiren eşyalardır. Süsleyici ayna modelleri ile de konutun her odasının dekorasyonu bitirilmekte özellikle de minik odaların daha geniş görünmesi muhtemel olmaktadır. Yeterince ışık alamayan civarlarda da ayna kullanılması ışığın yansıması ve aydınlık görünmesi açısından tesirli olmaktadır. Aynaların artık yalnızca insanların kendilerini görmekten çıkıp süsleyici bir eşyaya dönüşmesinin ardından ise çok rakamda model ortaya çıkmıştır. Nerdeyse hepsi birbirinden hoş olan bu modeller arasında tercih yapmak güç olmakla beraber birkaç noktaya dikkat edilmesi halinde tercih yapmak çok daha basit olacaktır. Ayna bulunduğu etrafa ayrı bir hava katmakta ve dekorasyonu bitirmektedir.

Süsleyici Ayna Modelleri Tercihi Püf Noktaları

Ayna satın alınacağı zaman öncelikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunlar arasında ilk sırayı süsleyici ayna modelleri kullanılacağı mekanın büyüklüğüdür. Büyük ve geniş olan mekanlarda istenen büyüklükte ayna seçilmesi muhtemel olurken daha minik mekanlarda ise aynanın büyüklüğü mübalağa etilmemeli ve etrafın büyüklüğü ile doğru orantılı olmalıdır. Aynanın asılacağı duvarın tercihi de ehemmiyetlidir. Aynanın özellikle manzarası olan bir konutta manzarayı yansıtacak biçimde bütün karşısında ki duvara asılması gerekiyor. Aynanın çerçevesi de çok ehemmiyetli asılacağı odanın dekorasyonunda kullanılan renklere ve stile bağlı olarak tercihinin yapılması gerekiyor. Yemek odalarında aynalar genellikle yatay olarak seçim edilmeli ve yemek masasının hemen yanına asılarak yemek yenilen alanın daha geniş görünmesini sağlamalıdır.

Süsleyici Ayna Maliyetleri

Konutlarda, iş yerlerinde ve pek çok muhtelif mekanda süsleyici ayna modelleri kullanılıyor ve çok fazla modelinin bulunmasıyla maliyet mevzusunda da değişikliklere tesadüfülüyor. Pek çok işletme ayna imalatı yapıyor ve harcayıcılara sunuluyor. Ayna alınacağı takdirde öncelikle ayna çerçevesinin nitelikli malzemeden üretilmiş olması gerekiyor. Özellikle banyo gibi nemli ve buğu olan mekanlarda kullanılıyor olması halinde paslanmaz malzemeyle üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Aynanın çerçevesinin gözünüze güzel görünüyor olması çok ehemmiyetlidir. Tercihi yaparken başka insanların değil sizin fikrinizin ehemmiyetli olduğunu öğrenmelisiniz. Şık ve süsleyici bir ayna alırken de bütçenizi aşıyor olmasını çok ihmalli bunun yalnızca bir kere alınacak bir şey olduğunu da unutmamalısınız.

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif Ayna Modelleri


Bir cevap yazın