Dar Mutfak Masası Modelleri

Ufak mutfaklar için en ideal olan dar mutfak masası modelleri hala popülerliğini gözeten ve en sık seçim edilen masa modellerinden. Ufak mutfağı olan çoğu birey direnir piknik ve kamp masası seçim etse de bu çok kullanışlı bir çözüm değildir. Direnir piknik masalarının ayakları direnir mutfak masalarının ayaklarına göre daha çok hareket eder ve rahatsız bir kullanım sunar. Ancak mutfak masalarında gidişat böyle olmaz. Tamamen mutfağınıza geçim sağlarlar. Peki ufak mutfaklar için mutfak masaları nasıl olmalıdır? Hangi modeller hangi aileler için daha ehemmiyetlidir? Renkleri ne olmalıdır? Hangi mutfak renkleriyle hangi dar mutfak masaları daha iyi olur? Dar mutfak masaları hakkında bunlar ve daha pek çok şeyi hazırsanız hemen anlatalım.

Dar Mutfak Masası Modelleri

Dar Mutfak Masası Modelleri

Ufak mutfaklar için oldukça şahane birer seçim olan dar mutfak masası modelleri az evvel de değindiğimiz gibi oldukça muhtelif modellerdedir. Ufak bir mutfağınız varsa mutfak masasından birkaç özellik daha beklemeniz oldukça olağandır. Misalin içinde çekmecesi olan dar mutfak masaları kullanabilirsiniz. Bu sayede mutfak masalarınızda sadece yemek yemez ayrıca aşırıdan depolama alanları elde etmiş olursunuz. Dar mutfak masalarını kullanacaksanız o zaman sandalyeleri de değiştirmelisiniz. Misalin tabure gibi sandalyeleri kullanabilirsiniz. Ya da direnir sandalye kullanarak alandan tasarruf ederken yemek süreyi geldiğinde basitçe masanın altından direnir sandalyeleri çıkartır ve kullanırsınız. Bu gibi pratik çözümlerle yalnız masa sayesinde değil aynı zamanda sandalye sayesinde de alandan tasarruf edersiniz. Dar mutfak masanızı açılır direnir seçmediğinizde merkezi ağırlığı ortada olan modeller yerine dört bacaklı olan modelleri nasihat ederiz. Merkezi ağırlığı ortada olan modellerin içleri ne bir depolama alanı olarak kullanılır ne de altlarına sandalye sokulur. Ancak dört bacaklı olan masa modellerine baktığımızda altlarına rahatça sandalye koyabiliriz. Ayrıca bu masalar her zaman sarih olacakları için gözümüze aralıksız çarpacaktır. Bu surattan bu masaların renklerini beyaz gibi sarih renklerden seçmek oldukça ehemmiyetlidir. Beyaz masa seçerek odanızı sarih renklerde vazgeçmiş olursunuz. Bu biçimde olan masa modelleri aileler için oldukça uygundur. Bunun sebebi ufak çocukların kazara masayı kapatma risklerinin bulunmamasıdır. Şayet çocuklu bir aileyseniz ve mutfağınızda yemek masasını koyacak kadar yer varsa o zaman bu cins dar masa modellerini kullanmanızı nasihat ederiz.

Dar Mutfak Masası Modelleri

Direnir Mutfak Masası Modelleri

Direnir masalar dar olmalarından ziyade kapalıyken oda içerisinde oldukça az yer bulundurduğundan dar masalar olarak kabul edilmektedir. Direnir masalar bir karış dahi yer yakalamazlar ancak açıldıklarında oldukça fazla bölgeyi işgal ederler. Bu masaları seçerken duvar renkleriyle geçimli olması oldukça ehemmiyetlidir. Duvara kurulumlanan modellerini dar masa olarak sizlere çok daha şiddetle öneriyoruz. Bu sayede hem mutfağınızda değişmez bir yeri olacak hem de duvara değişmezlendiği o ufak kısmı çiçek koymak gibi kolay ancak tesirli dekorasyonlarla süsleyebileceksiniz. Ayrıca mutfağınızın o duvarını süsleyerek kalan dekorasyonlarla geçimini devam da ettirebilirsiniz. Renk olarak genellikle beyaz gibi sade ve sarih renkleri öneriyoruz. Kesintisiz olarak orada kalacağı için siz dolap renklerinden bunalıp onları yine boyasanız dahi mutfak masanızın renginin onlarla geçim sağlaması gerekecektir. Bunu dekorasyon anlamında en basit ise beyaz rengi muvaffak olmaktadır. Beyaz dar mutfak masalarının hemen hemen her mutfak dekorasyonu ile basitçe geçim sağlar ve oda ile bütünleşir. Direnir masa her aileye uygun olsa da ufak çocukların ne yapacağı emin olmayacağı için büyük çocuklu ailelere nasihat ederiz. Ayrıca direnir sandalyeleri de kullanarak yeniden aşırıdan yer tasarrufu sağlarsınız.

Dar Mutfak Masası Modelleri

Dar Mutfak Masası Modelleri

Dar Mutfak Masası Modelleri

Dar Mutfak Masası Modelleri

Dar Mutfak Masası Modelleri

Dar Mutfak Masası Modelleri

Dar Mutfak Masası Modelleri

Dar Mutfak Masası Modelleri

Dar Mutfak Masası Modelleri

Dar Mutfak Masası Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir