Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Country stilde banyo dekorasyonu nasıl olur sizlere bu yazımızda onu anlatacağız. Country stilde banyo yapmak hipotez edilenin aksine oldukça basittir. Bunun sebebi de natürel ki country stilinin sade ancak şık yakalanan bir dekorasyonu olmasıdır. Vinatge, minimalist ve bohem dekorasyonun bir sentezi gibi düşünebilirsiniz. Bunun sebebi vintage dekorasyon kadar romantik, bohem kadar natürellikten yana ve minimalist kadar zorunlu eşyaları istemesidir. Birkaç ziynet hariç bu banyo dekorasyonunda fazla bir şey göremezsiniz. Ancak gerek fayanslar gerek değişik şeyler olsun bu banyonuz oldukça ziynetli görünecektir. Ayrıca country stilinde natürellik ön tasarıda olduğu için çağdaş konutlara dahi yakışacak dekorasyona sahiptir. Hadi şimdi sizlere görseller üzerinden bu banyo dekorasyonunu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Country Stilde Banyo Dekorasyonu

Country stilde banyo dekorasyonu bakarken öncelikle sarih renkler seçim faktörüz gerektiğini söyleyelim. Elbette koyu mavi gibi renklerin kullanıldığı country banyolar da bulunmaktadır. Ancak bu dekorasyonlarda öne çıkan rengin beyaz olduğunu rahatlıkla fark edebilirsiniz. Country dekorasyonunda koyu renkler yalnızca banyoya derinlik katmak için kullanılmaktadır. Bu surattan koyu renk seçerken de beyazı ya da kullandığınız sarih rengi gölgelemeyecek bir renk seçmeniz oldukça ehemmiyetlidir. Misalin o lacivert misale baktığınızda hemen fark edeceğiniz gibi üçüncü renk olarak ahşap seçim edilmiştir. Ahşap hem lacivertle hem de beyazla oldukça şahane görünmektedir. Bu gibi bir renk kombinini elbette kendi banyonuzda da kullanabilirsiniz. Koyu renklerden laf etmişken krem renkli banyoya bakmak isteyebilirsiniz. Bu banyo dekorasyonu stil olarak country olsa da değişik görsellerden daha koyu göründüğünü fark etmişsinizdir. Bunun sebebi fayans duvarların koyu renk seçilmesindendir. Koyu renk duvarlar seçim edilmiş olsa da tabanın hala beyaz olduğuna dikkat toplamak isteriz. Banyo dolabı ve banyo halısı gibi unsurlar duvar rengi ile aynı seçildiği için odada bir geçim oluşmuştur. Bu da banyoyu daha da alaka çekici hale getirmiştir.  Ancak lavabo dolabı gibi dolap sarih renklerde olarak aynı tekdüze yoğunluğu bozmuş ve şahane bir görüntü yaratmıştır. Koyu ve sarih renkleri bu biçimde beraber kullanarak orta koyulukta güzel bir banyo dekorasyonu yapabilirsiniz.

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Beyaz Renkli Country Dekorasyonları

Natürel ki country dekorasyonların yıldızı beyaz rengidir. Beyaz rengi oldukça iç serinleten bir renktir. Bu surattan konutun en mahrem ve kendinizi rahat sezeceğiniz odanızın beyaz renkli olması sizi huzurlu bir hale getirecektir. Bu banyo dekorasyonlarını yapmak güç değildir. Misalin görsellerimize de bakarsanız mermer lavabo olan modelde banyo tamamen beyaz ve gri renkleri üzerine kurulmuştur. Odaya yalnızca bir tane siyah çerçeve konulduğu için tüm dikkatleri sürüklemiştir. Ayrıca beyaz ve gri renkleriyle oluşturulmuş bu dekorasyon sadece country olmamış aynı zamanda çağdaş bir dekorasyon gibi de durmuştur. Bu modeli pek çok konutta güvenle kullanabilirsiniz. Tamamen beyaz çok sıkıcı diyorsanız o zaman desenleri olan fayansları seçim etmelisiniz. Hem tabanda hem de duvarlarda bu biçimde desenler görürseniz asla bunalmayacaksınızdır. Ayrıca beyaz taban üzerine siyah desenler de oldukça şahane bir tesir yapacaktır. Banyonuza daha çok country tesiri vermek içinse natürel ki ahşapları kullanmanız lüzumludur. Misalin görselimize baktığınızda sarih renkli ahşap banyo dolaplarının kullanıldığını görüyoruz. Lavabonun altındaki dolabın bu banyo dolabıyla geçimli olması da oldukça güzel bir hava katmıştır. Ayrıca duşakabinin perdesinin bu ahşap renklerinden daha sarih olması az evvel bahsettiğimiz o derinlik tesirini de burada asıllaştırmıştır. Tam bu dekorasyona uygun ahşap bir avize abajuru da oldukça şahane görünmektedir.

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Country Tarzda Banyo Dekorasyonu

Bir cevap yazın