Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk odası için halı modelleri arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Birlikte sizlerle pek çok değişik halı modellerine bakacağız ve kendi çocuğunuz için en uygun modeli basitlikle seçeceksiniz. Çocuk odasına halı seçerken kullanabileceğiniz pek çok yol vardır. Bunlardan bir tanesi odanın dekorasyonuna uygun seçmek. Öbürü ise çocuğun yaşına uygun seçmek. Misalin çok hoş görünen gri, pembe ve beyaz bebek ya da çocuk odası dekorasyonu yapmış olabilirsiniz. Ancak bu her zaman çocukların alakasını sürüklemez. Bunun yerine çocuğunuzun yaşına göre de yapabilirsiniz. Bu daha renkli olacağı için odayı karışık gösterecek ve dekorasyon anlamında oldukça makûs görünebilecektir. Şimdi bu misalleri çocuk odası halıları görsellerimiz üzerinden örnekleyelim.

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk odası için halı modelleri bakarken dikkat etmemiz gereken ilk şey renklerdir. Diyelim ki çocuğumuzun yaşına uygun halı seçeceksiniz. O zaman değişik ve parlak renklerle çizim yapılmış beyaz halının olduğu görsele bakalım. Bu stil bir halı minik çocuklara hitap edeceği için oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca üzerinde değişik renkler de olduğu için renkleri öğretirken de bereketini göreceksiniz. Bunun gibi değişik desenleri olan halı modellerini seçebilirsiniz. Misalin hayvanlar varsa o zaman kırmızı zebra diyebilir ve kırmızı zebrayı göstermesini isteyebilirsiniz. Azıcık daha büyük çocuklar için hem İngilizcesinin hem de Türkçesinin yazılı olduğu meyveli ve ayların bulunduğu oldukça eğitici bir halı bulunmaktadır. Parlak ve canlı renklerde olduğu için de çocuklarınız aralıksız bunları görecek ve ister istemez bileceklerdir. Çocukları oyalayacak bir halı istiyorsanız o zaman netlikle trafik şeritli olan halıları kullanmalısınız. Her çocuğun odasında bunlardan bulunduğu ve bir ya da birkaç otomobilinin bulunduğu taktirde kendi kendilerine oynayacaklardır. Bu halı modelleri oldukça oyalayıcı ve eğitici olabilmektedir. İsterseniz reyin hamurlarından onunla trafik lambası modelleri yapabilirsiniz. Bu sayede sadece araba ile reyin oynamaz az da olsa trafik kaidelerini de öğretebilirsiniz. Bu stil eğitici halılarla çocuğunuzun hem ilgisine sürüklersiniz hem de yeni şeyler öğretirsiniz. Bu halıların renklerinin parlak ve çocuğunuzun hoşlandığı halılardan olması gerektiğini unutmayın.

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuklara Uygun Şık Halılar

Çocuk odası için pek çok şık halı modeli bulunmaktadır. Misalin krem renkli yıldızlı halı modeline bir bakın. Beyaz yıldızlar çok sık değil ancak az da değil. Bu surattan oldukça sevimli bir model olmasının yanında şık bir model de. Bu stil krem çocuk halısını krem, sarih renkli ahşap ve beyaz renkleriyle dekore edilmiş bir odada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şayet dekorasyonda sarih renkli bir halıya lüzumunuz varsa yeniden bu stil krem renklerini kullanabilirsiniz. Azıcık büyük olduğu için çok minik bir çocuk odanız varsa bu modeli kendi odanıza göre ayarlamanızı nasihat ederiz. Şık halı modellerine devam edersek gri, beyaz ve pembe bulutlu çocuk halı modelleri de oldukça güzel olacaktır. Özellikle dekorasyonunu iyi yaparsanız bu stil bir halı modelinin yakışmayacağı oda yok diyebiliriz. Ayrıca bulut, kalp ve yıldız gibi değişik biçimleri de içerisinde barındıran bir model de kullanabilirsiniz. Bu renkler oldukça süsleyici ve hoş görünse de bir çocuk için fazla kaçabilir. Bu surattan sade renklere sahip prensesli halı modelleri gibi halı modellerine de yönelebilirsiniz. Renklerinden dolayı fazla alaka sürüklemeyecek olsa da biçiminden dolayı çocuğunuzun oldukça dikkatini sürükleyeceğine eminiz. Ayrıca çapa ve deniz yıldızı gibi denizi andırdıracak halı modellerini bulmak da olası. Hem odanın dekorasyonuna hem de çocuğunuzun zevkine uygun bir halı modeli umarız bulmuşsunuzdur.

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Bir cevap yazın