Çiçekli Koltuk Modelleri Nedir?

Çiçekli koltuk modelleri ile şahane görünen oturma odaları mı istiyorsunuz? O zaman çok doğru yerdesiniz. Şimdi sizlere çiçekli koltuklarla birlikte yapabileceğiniz oldukça iç açıcı olan pek çok salon ve oturma odası dekorasyonlarından bahsedeceğiz. Bu sayede sizler de çiçekli koltuklarınıza uygun süslemeler yapmış olacaksınız. Ayrıca şayet koltuklarınızı değiştirmek istemiyorsanız ancak desenlerinin çiçekli olmasını istiyorsanız o zaman iki alternatifiniz bulunmaktadır. Birincisi natürel ki koltuk örtüsü kullanmaktır. Koltuk örtüleri koltuğun üzerindeki ayrıntıları emin etmez ancak çiçekli bir örtüde ayrıntılara girmenize her zaman gerek kalmayabilir. İkincisi ise elbette koltuğun suratını değiştirmek olacaktır. Bu sayede tüm koltuğun suratı değiştirilir ve yeni alınmış bir koltuk gibi görünmesi sağlanır. İki teklif de koltuğun tamamını değiştirmekten daha uyguna gelecektir.

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli koltuk modelleri baktığımızda iki değişik çiçek büyüklüğü karşımıza çıkmaktadır. Bu renklerin hangisinin baskın olacağını, çiçeklerin büyüklüğünün ne olacağını ve bu koltuklardan kaç tane olacağı gibi şeyler size kalmıştır. Biz size özellikle bu stil koltuklar seçerken iki tane üçlü ya da ikili koltuk alacaksanız bu koltuklardan bir tanesini sade renklerden seçmenizi öneri ederiz. Sade renklerden seçerek öteki koltuğun çiçeklerini öne çıkartabilirsiniz. Misalin görsellerimiz arasında da bulunan gri çiçekli beyaz koltuğun olduğu modele bakın. Orada ortadaki koltuk gri ve büyük çiçeklere sahipken ekibin kalanında bu desenleri sadece yastık suratlarında görmekteyiz. Kalan koltukların beyaz olması ise çiçekli koltuğun renklerinin sarih olmasına karşın daha da ön tasarıya çıkartmıştır. Ayrıca sarih renklerde çiçek ve koltuk modellerini sarih renkli odalarda kullanırsanız oldukça galibiyetli bir dekorasyon yapmış olursunuz. Genellikle çiçek desenli koltuk modellerinde desenler suratından odadaki yoğunluk çoğalıyor olmasına karşın bu biçimde dekore ettiğinizde bütün tersine odayı serinletiyorsunuz. Ayrıca muhakkak renkler oldukça vintage havasına sahip de olabilmektedir. Misalin krem ekiplerin olduğu ve turuncumsu bir koltuğun da arasında bulunduğu modele baktığınızda hemen göreceğiniz gibi çok güzel büyük çiçekler bulunmaktadır. Çiçekler büyük olduğu için çiçeklerin o turuncumsu rengine oldukça vurgu yapılmaktadır ancak öteki krem ve sade renkli koltuk ve berjer sayesinde bu azıcık ayrılmış ve oldukça güzel bir görüntü elde edilmiştir.

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuklu Oda Dekorasyonları

Çiçekli koltuk oda dekorasyonları ise az evvel de bahsettiğimiz gibi özellikle koltuğa vurgu yapılarak kullanılır. Misalin bir tane üçlü koltuğunuz ve iki tane de berjeriniz var. O zaman yalnızca koltuğu bu biçimde çiçekli seçebilir ve kalan iki berjerin tasarımını sade renklerde seçebilirsiniz. Bu sayede oldukça güzel bir netice elde edeceksiniz. Ayrıca çiçekli koltukların çiçek büyüklüğünü de göz önünde bulundurmalısınız. Misalin minik ve aralıkla bir çiçek dizilimi varsa bu renk o kadar tesirli olmayacaktır. Ancak büyük ve sık olan bir çiçekli odanız varsa bu oldukça tesirli olacaktır. Natürel ki öteki koltuk ve berjerler her zaman sade tek renk durmak zorunda değildir. Misalin kare desenli berjer modeli gibi modeller de kullanılabilmektedir. Bu kadar yoğun renk ve desen kullandığınız modellerde yastıkları sade yakalamanızı öneririz. Şayet koltuk hariç dekorasyonda nelere dikkat faktörüz gerektiğini merak ediyorsanız bu natürel ki de avize ve halının deseni ve biçimi olacaktır. Kullanacağınız avizenin odanın kalan tasarımına bağlı olarak modeli oldukça değişmektedir. Ayrıca renklerin ve desenlerin büyüklük ve yoğunluğuna göre de halının desenleri ve renkleri değişmelidir. Odanızda kitaplık da kullanabilirsiniz. Özellikle sarih renk kitaplıkları öneri ederiz. Bu sayede oda dekorasyonunuzla daha geçimli neticeler yakalarsınız.

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuk Modelleri

Bir cevap yazın