Chester Koltuk Renkleri

Ne stil konut olursa olsun dekorasyona asalet katan koltuklar hangileridir desek ne tasanız? Bir çok bireyden tabiki chester koltuk modelleri dediğini dinler gibiyiz. Peki bu koltulklardan en çok beğendiğiniz , seçim edeceğiz chester koltuk renkleri hangisi olurdu diye sorsak? Evet bu sualin yanıtı oldukça güç çünkü son dönem koltuk koleksiyonlarında o kadar çok renk seçeneği mevcut ki hangisini seçeceğimize, neden onu seçmemizin daha doğru olacağına karar vermek neredeyse ihtimalsiz.

Chester Koltuk Renkleri
1600 lü senelerin sonunda İngiltere’de planlanan bu koltuk, bulunduğu bölge zanaatkarları tarafından mükemmel hale getirilmiştir. Renk mevzusundaki duyarlılık ta o zamandan kalan bir şey. Malum zaman güç, kumaş çok bedelli. Şimdiki gibi fabrikasyon kumaşlar mı var, bir kumaş istediğinizde ta çinden hindistandan veya buna eş uzak yerlerden geliyor. O yüzden de bu koltukların maliyetleri yüksek bir aralığa sahipmiş. Ayrıca bu koltuk modellerinde o zamanlar ten ürünler çok kullanılmış. Çünkü gerçeğinde o zamanlar ten ürünler bir çok nitelikli kumaşa göre daha uygun maliyetliymiş.  Çok pahalıya elde edilen koltukları da yalnızca zenginler kullanırmış.

Chester Koltuk Renkleri
Zamanında yalnızca zenginlerin evinde bulunan bu şahane koltukları artık herkes evine alabiliyor. Tasarım bakımından bir farklılık yapamayan markalar da kendini birbirinden özel chester koltuk renkleri ortaya çıkararak gösteriyor. Kimi parlak kadife kumaşlar, kimi mat kadife kumaşlar, kimi saten kumaşlar, kimi de deve teni stilinde çok nitelikli ve pahalı kumaşlar kullanıyor. Salonlarımızı daha zengin gösteren bu koltukların saten ve kadife olanları genelde sıradan bir salon  dekorasyonunda kullanılmıyor. Fazla süslü ve gösterişli kaçtıkları için özel yerlerde daha çok seçim edilir. Bu parlak kadife kaplama kumaşları da zati en canlı renk tonlarından seçim ediliyor.

Chester Koltuk Renkleri
Koltuk tasarımları içerisinde iki esas model var, minderli ve mindersiz olanlar. Mindersiz olanlar daha çağdaş tasarımlar olarak görülüyor. Bu modellerde renkler de daha minimal,daha sade ve mat renkler. Galerimizdeki chester koltuk renkleri örneklerini incelerken bu çağdaş tipler ile aşındırma tipler arasındaki farkları net bir biçimde görebilirsiniz. Havalı konutların olmazsa olmazı chester koltuklar en güzel tasarımları ile bizleri bekliyor.

Bir cevap yazın