Çekmece Nasıl Düzenlenmelidir?

Çekmece nasıl tertip edilmelidir diye merak ediyorsan bu sualin yanıtı bizde. Sen de değişik çekmece tertip etme biçimleriyle açtığında giysilerin taşmadığı bir çekmeceye sahip olabilirsin. Bu dağınıklık senin için mesele olmuyorsa dahi konutta birlikte yaşadığın şahıslar için mesele oluyorsa o zaman basitçe giderebileceğin bir şeydir. Ancak bunun alışması için dikkatli olmakta da fayda var. Şayet dağınıklığa alışmış biriyseniz ve tüm gününüzü tüketip o çekmeceyi düzeltiyseniz dahi çok yakında tekerrür bölecektir. Zira bu cins alışkanlıklar basit basit giden şeyler değillerdir. Bu surattan kendinizi toplu olmaya alışana kadar sorgulamalısınız. Ayrıca çekmece tertip etmenizi bitirdikten sonra çekmeceyi toplu yakalamak çok daha basittir. Bu surattan her hafta ya da iki haftada bir çekmecelerinizi tekerrür tertip edebilirsiniz.

Çekmece Nasıl Düzenlenmelidir?

Çekmece Nasıl Tertip Edilmelidir?

Çekmece nasıl tertip edilmelidir hemen anlatalım. Dağınıklığı önlemenin sebebi eşyaları kumpaslı koyduğumuzda daha çok yer tasarrufu edebilmemizden geliyor. Özellikle giysi çekmecelerinde her bir yer ehemmiyetli olmaktadır. Çekmeceniz ise depolama alanlarına mahremiyette kattığı için oldukça hoş birer vasıtadır. Bu çekmecelerin neyde kullanıldığına göre kullanım alanı farklılık gösterir. Misalin dolap ve şifonyer çekmecelerini aynı biçimde kullanmazsınız. Bunun sebebi ikisinin ebadından kaynaklanmaktadır. Dolap çekmeceleri daha büyük olduğu için giysi depolamaya verimken şifonyerler ise çorap gibi daha ufak ancak netlikle bir arada bulunması gereken giysileri depolamada oldukça birebirdir. Natürel ki bu büyük şifonyerlerde giysi depolamak da olasıdır. Büyük dolap çekmecelerini kumpaslarken içerisine koyduğunuz giysileri yuvarlayarak katlarsanız daha çok yer edinirsiniz. Ancak bunu yaparken giysilerinizin katını fazla bozmamanız da ehemmiyetlidir. Yoksa her çıkarttığınızda tekerrür tekerrür ütülemek zorunda kalırsınız. Pantolon, kazak ya da tişört olması fark etmeksizin hepsini yuvarlayabilirsiniz. Ancak pantolonlar yapıları gereği genelde ivedi ütüsü bozulduğundan dolayı genellikle asmayı seçim edebilirsiniz. Yeniden de eşofman gibi altınıza konutta ya da spor yaparken giydiğiniz altları yuvarlayarak çekmecenize gizleyebilirsiniz. Bunu yaparken uygulamanız gereken şeylerden biri de desenleri olan bir modelse o desenlerin yuvarlakken dışarıdan görünmesidir. Bu sayede siyah çiçekli tişörtü mü yoksa siyah düz tişörtü mü aldığınızı daha iyi kavrayacaksınız.

Çekmece Nasıl Düzenlenmelidir?

Şifonyer Çekmecesi Nasıl Tertip Edilir?

Çamaşır koymak için şifonyer çekmecesi tertip edecekseniz netlikle bir çekmece içi tertip edici zorunludur. Bunu isterseniz kendiniz kartonlardan yapabilir, isterseniz satın alabilir ya da yeni ufak koliler alarak bunu sağlayabilirsiniz. Misalin atletlerinizi de yuvarlak biçimde katlayacağınız için onları bir köşeye koysanız yeterli olacaktır. Ancak iç çamaşırlarınızı başka bir deyişle külotlarınızı onlardan ayırmak için netlikle bir alana gereksiniminiz vardır. Şayet karton kullanarak onların hepsini ayırdıysanız mesele yok ancak ufak kutu aldıysanız ya da ona eş ufak bir kutu bulduysanız konutta ona koyabilir ve çekmecenize yerleştirebilirsiniz. Böylece külotlarınız diğer giysilerin arasına karışmayacak ve siz de her zaman hangilerinin orada olduğunu rahatlıkla kavrayabileceksiniz. Çoraplarınızı da bu çekmeceye koyun koymayın fark etmez. Onları da diğer eşyalardan ayırmanız zorunludur. Yeniden aynı biçimde bir koliye koyabilirsiniz. Şayet kravat gibi şeyleri de ayırmanız gerekiyorsa o zaman bunları çorapların yanında bulundurabilir ve bir tertip edici ile onları da ayırabilirsiniz. Bunların haricinde ufak şifonyerler elektronik aletlerinizi gizlemek için de şahane yerlerdir. Misalin saç kurutma aygıtınızı, saç düzleştiricinizi buna koyabilirsiniz. Ayrıca dükkanına filan giderken ortalıkta kalmaması için laptopunuzu da bu çekmeceye koyabilirsiniz. Şayet konutunuzda fazla poşet varsa bu poşetleri hoşça katlayabilir ve şifonyerde saklayabilirsiniz. Katlamadan gelişigüzel sıkıştırmak gidişatı daha da makûslaştırabilmektedir. Ayrıca şifonyere pijama gibi elbiselerinizi de koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir