Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı katı dekorasyonu nasıl bir çatı katı istediğinize göre oldukça değişmektedir. Çatı katları genellikle kullanışsız alanlar olarak görülse de reelinde hoşça tertip edildiklerinde konutun en bırakılmaz alanı olabilirler. Ayrıca şayet tavanları yüksekse o zaman bu alanlar netlikle değerlendirilmelidir. Çatı katı dekorasyonu oradan bir oturma alanı mı yapacağınıza yoksa yatak odası mı yapacağınıza ya da ikisini de birleştiren ufak bir daire mi yapacağınıza göre oldukça değişir. Stüdyo daire gibi ufak bir hayat alanı yapabilirsiniz. Çay yapmaya ve dolaptaki tatlıları servise hazırlamaya yetecek kadar ufak bir terek olsa yeterlidir. Görselimizde de bulunan turuncu oturma alanı olan ufak daireye bakabilirsiniz. Ona eş her tasarım oldukça iş görecektir. Ancak kalanları için hazırsanız başlayalım.

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı katı dekorasyonu yatak odaları için şahanedir. Şayet yatak odanız çatı katındaysa oldukça kısmetlisiniz diyebiliriz. Yatağınızın bütün üstünden olmamak koşuluyla tavana pencere koydurabilirsiniz. Bu pençelere odayı daha rahat gösterecektir. Ancak çok fazla pencere olması yazları kullanışsız olacağı için ufak pençeler olarak kalması daha iyi olacaktır. Ancak yatağınızın yanında ya da tepesinde pencere varsa kalın perdelerle güneş ışığının girmesini yasaklayabilirsiniz. Bu sayede hem sabahları odayı havalandırırken kasvet sürüklemezsiniz hem de geceleri perdeleri kapamadan uyursanız semanı izleyebilirsiniz. Oldukça romantik bir görünüme kavuşacağına eminiz. Çatı katınızın büyüklüğüne göre kullanacağınız yataklar da dekorasyonlar da farklılık gösterecektir. Misalin ufak olan çatı katı yatak odasına baktığımızda baza yerine palet kullanıldığını görüyoruz. Paletler odun görünümünü gözettikleri için etrafına saksılarda çiçekler konularak odanın o doğal havası korunmuştur. Bu biçimde ufak çatı katlarını özellikle tabiata müteveccih sarih renklerle pekiştirmenizi öneriyoruz. Böylece odanız olduğundan daha büyük görünecektir. Şayet büyük bir yatak odası varsa natürel ki bunları da yapabilirsiniz. Ancak büyük yataklar ve natürel ki masa lambası gibi şeyler de oldukça güzel olacaktır. Çatı katı yatak odanızda bir tane büyük sırça olması yeterlidir. Bu sırça yatağın bütün karşısında olursa yeniden oldukça güzel bir hava elde edilir. Oda büyük olduğu için yatağınızın arda tablo gibi şeyler koyabilirsiniz.

Çatı Katı Dekorasyonu

Boş Müddet Geçirmek İçin Çatı Katı

Geldik oturma odası ve hobi odası olarak çatı katının kullanılmasına. Az evvel dediğimiz gibi çatı katlarında oturup yüksekten pek çok manzara izlemek oldukça güzel bir tecrübe olacaktır. Bu tecrübenizi çoğaldırmak için odanızın renklerini beyaz gibi sarih renklerden seçebilirsiniz. Ardından ise duvara natürel ki aile resimleriniz gibi kendi resimlerinizi yerleştirebilirsiniz. Bu resimlerin çerçevesini seçerken bir tamlık olması oldukça ehemmiyetlidir. Bununla birlikte odanın daha büyük görünmesi için ayna da kullanabilirsiniz. Ancak ayna kullanırken dikkatli olmalısınız. Çatı katlarına genellikle çok fazla güneş gelmektedir. Bu surattan aynanızın yansıyacağı yere dikkat faktörüz muhtemelse yansıma yapmayacağı bir yere koymanız zorunludur. Çatı katı dekorasyonu olarak ayaklı lambalar oldukça sık kullanılmaktadır. Her ne kadar büyük olsa da daha aydınlık bir görüntü için beyaz rengini size oldukça fazla nasihat ediyoruz. Beyaz renkli duvarlar ve mobilyalar ile siyah renkli süsleyici oda ziynetleri oldukça çağdaş bir görüntü yaratacaktır. Oturma alanı yaparken de çiçeklerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu oturma odalarını dekore ederken netlikle mumlardan yararlanmalısınız. Mumlar sayesinde çok daha güzel bir görüntü elde edeceksiniz. Ayrıca tütsü gibi oda kokularını da resimlerinizin yakınında kullanabilirsiniz. Odanızla geçim içinde olan bir kahve sehpası da bu malzemeleri koymanız için yeterli alanı verecektir. Ayrıca puf koltukları ve minderleri de süsleyici olarak kullanabilirsiniz.

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir