Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Sırça boyama özellikle konuttaki fazla kavanozları ya da vazoları değerlendirmek ve onları hoşlaştırmak istediğimizde şahane bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca yalnızca gereklilik için değil bir hobi olarak da sırça boyama bir hobi olarak da sırça boyama bir hobi olarak da sırça boyama yapabilirsiniz. Sırça boyama farklı biçimlerde yapılabilmektedir. Bunun için değişik boyalar da kullanabilirsiniz. En sık kullanılan boyalardan birisi akrilik boyadır. Ancak azıcık daha kalıcı ve şık bir sırça görünüşü için sırça boyası da kullanabilirsiniz. Sırça boyama desenleri ise en basit halledebileceğiniz şeydir. Şayet sırça boyamak istiyorsanız ancak hünersizliğinizden korkuyorsanız merak etmeyin. Bunun için de yapılabilecek pek çok değişik yol bulunmaktadır. Şayet hazırsanız sizlere sırça boyama nasıl yapılır hemen anlatalım.

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Sırça Boyama için Desenler Nasıl Yapılır?

Sırça boyama yaparken desenine karar vermeniz oldukça ehemmiyetlidir. Zira sırçayı boyamaya başladıktan sonra çok fazla geri dönüşünüz bulunmamaktadır. Özellikle yeni başlayanlar için bu oldukça güç olabilir. Bu surattan şayet sırça boyama becerilerinize tamamen güvenmiyorsanız internetten ya da bizim sayfamızdan misal görsel bulabilirsiniz. Misal görsele benzetmeye çalışabilirsiniz. Ancak çizim yapmaya da yeni başladıysanız o zaman önerimiz çizmek istediğiniz görseli kağıda çıkarttırmak ve ardından sırça kavanoz ya da vazonun içine koymanız olacaktır. Sırça kavanoz ya da vazo içerisindeki kağıtta bulunan desenleri gösterecektir. Bu surattan mesele olmayacaktır. Ancak unutmamanız gereken şey kağıdı sırçaya yakalatmanız gerektiğidir. Kağıt bant kullanabilir ve rahatlıkla sırça boyama yapabilirsiniz. Sırça boyama için değişik fırçalar da kullanmanız lüzumludur. Bunun sebebi her fırçanın sırça yüzeyinde istenilen tesiri vermemesi uyumaktadır. Bu surattan ponpon fırça gibi sırça boyamaya özel fırçalar kullanabilirsiniz. Bu sayede sırça vazo ya da sırça kavanozun üzerinden istediğiniz görseli daha hoş bir biçimde gösterebilirsiniz. Sırça kavanoz boyama ve sırça vazo boyama birbirine oldukça eş görünse de gerçeğinde oldukça değişiktir. Bunun sebebi genellikle kavanozların muhakkak bir biçiminin olmasıdır. Ancak mevzu sırça vazo boyama olunca işler oldukça değişmektedir. Vazonun şekline göre desen kullanmalı ve ona uygun fırçalar seçmeniz gerekmektedir.

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Sırça Kavanoz Boyama Malzemeleri Nereden Alınır?

Sırça boyama için malzemeler basitlikle bulunmaktadır. Burada ehemmiyetli olan şey sırça kavanoz boyama ve sırça vazo boyama için değişik fırçalar ya da boya malzemeleri kullanmanız gerekmemektedir. Sırça boyama için az evvel de belirttiğimiz gibi akrilik boya ya da sırça boyası kullanılmaktadır. Bu surattan bunu kırtasiyelerden, ucuzlukçulardan ya da süper marketlerin boya malzemelerinin bulunduğu kısımdan basitlikle temin edebilirsiniz. Ancak ponpon fırça gibi özel fırçaları bulmanız azıcık daha efor gerektirecektir. Bunun sebebi bu fırçaların uçlarının sünger olmasından kaynaklanmasıdır. Ancak bu fırçalarla daha hoş netice alacağınıza emin olabilirsiniz. Sırça boyama yapmak istiyorsunuz ancak malzemeleriniz beceriksiz ve hiç konuttan dışarı çıkıp malzemeleri aramak istemiyor musunuz? O zaman yapmanız gereken şey natürel ki internet üzerinden sipariş vermek! Sırça kavanoz boyama ya da sırça vazo boyama için hobi marketlerinde istediğiniz kadar mahsul bulabilirsiniz. Bu cins hobi marketlerinin en büyük avantajlarından birisi ise elbette istediğiniz mahsulün istediğiniz boyunu bulmaktır. Misalin siz sırça boyama işini daha uzun süreli bir hobi olarak görüyorsanız o zaman minik boy boyalar sizin için yeterli olmayacaktır. Bu surattan yarım litrelik ya da bir litrelik boyalar gibi boya şişeleri alabilirsiniz. Bu biçimde kısa yarıyılda çok tüketme yapmış gibi görünseniz de uzun yarıyıl için oldukça az bir fiyat ödemiş olacaksınız.

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Cam Boyama Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın