Cam Balkon Dekorasyonu

Sırça balkon son zamanlarda neredeyse her konutta karşılaşacağımız bir sistemdir. İnsanlar balkonlarını sarih biçimde vazgeçmek yerine ya panjur yaptırmayı ya da sırça yaptırmayı seçim etmektedir. Fakat sırça balkonlar süsleyici açıdan daha şık olduğundan ön tasarıda yakalanır. Sırça balkon genellikle lamine ile yapılır. Aynı zamanda bu sırçalar dayanabilir ya da sürme özelliğine sahiptirler. Ayrıca bu sırça balkonların seçim edilmesinin bir diğer tesiri ise dışarıdan gelece olan toz, ses, egzoz gazlarından gözetmesidir. Balkonunuza yaptırdığınız sırçalar sayesinde mevsimde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Balkonda kullanılan sırçalar sayesinde ısı izolasyonu hizmeti gördüğü için enerji tüketiminiz pozitif istikamette etkilenebilir. Kullanılan bu sırçalar rastgele bir zarara maruz kaldıklarında tamperli ve lamine sırça özelliğine sahip olduklarından çevreye ayrılarak etrafa hasar vermez.

Sırça Balkonda Yapılacak Dekorasyonlar

Sırça balkon dekore etmek kapalı olduğundan sarih balkonları dekore etmekten daha basit olacaktır. Zira sarih balkonlar yağmur yağdığı zaman içine yağmur suları alabilir ya da devamlı olarak tozlanır bu sebeple balkonda kullanılan eşya ve aksesuarlar kısa vakitte deforme olur ve niteliğini kaybeder. Ama sırça ile kapatılmış olan balkonları gönül rahatlığı ile dekore edebilirsiniz.  Bu stil balkonlarda istediğiniz her rengi kullanabilir hatta değişik konseptler dahi oluşturabilirsiniz. Bu balkonlarda istediniz kadar çiçek yetiştirebilirsiniz.  Aynı zamanda bu çiçekleri sırçaların önlerine koyarak güneş ışığını almasında basit hale getirebilir ve daha sıhhatli gelişmesine destekçi olmuş olursunuz. Balkon dekore edilirken genellikle bahçe mobilyası olarak adlandırılan mobilyalar kullanılır. Diğer biçimde balkon genişse bayağı mobilyalarda rahatlıkla kullanılabilir. Balkonun her tarafı sırça olacağından kesinlikle perdeye gereksinim dinlenecektir. Bunun için eşyalarınıza uygun perdeler kullanabilirsiniz. Şık bir avize ya da abajur kullanarak civara değişik bir hava katabilirsiniz.

Sırça Balkon Kullanımı

Sırça balkon kullanımı oldukça kolaydır.  Sırçaları istediğiniz zamdan açıp istediğiniz zaman çekerek kapatabilirsiniz.  Sırça balkonlar özel mekanizmalar ile yapılarak genellikle çekme usulü kullanılarak planlanır. Bu sayede sırça balkon kullanımı daha kullanışlı ve konforlu hale kazanç. Şayet perde kullanarak istemiyorsanız sırçalarınızı dışarıyı göstermeyen maddelerden özel olarak yaptırabilirsiniz.

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon Dekorasyonu


Bir cevap yazın