Çalışma Odaları Ne Renk Olmalı?

Tüm oda dekorasyonlarında renk tonları seçimi en az mobilya modelleri seçimi kadar önemlidir, bundan daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Renklerin psikolojik tesirlerinden insanları ve etraftaki enerjiyi ne kadar etkilediğini geniş geniş anlatmıştık. Şimdi gizeme geldi renk tonlarının en önemli olduğu alanlardan biri olan çalışma odalarına. Hem büyükler için hem çocuklar için zamanın en kıymetli geçirildiği odalardan biri olan çalışma odaları ne renk olmalı, nasıl döşenmeli, ışıklandırması nasıl olmalı gibi çdenkli sualler herkesin usunda. Çalışma odası dekorasyonu sırasında odanın rengini tanımlarken bu odanın kim veya kimler tarafından kullanılacağı da önemli bir mevzudur. Çocuklar için hazırlanan çalışma odaları sıkıcı olmalıdır. Onların konsantre olmasına destekçi olurken aynı zamanda odada fenalık geçirmelerini de yasaklamak gerekli. O yüzden yaş grubuna göre çalışma odası renk tonları tanımlamakta fayda var. Biz bu yazımızda genel olarak çalışma odası renk tonlarından bahsedeceğiz ancak daha ayrıntılı renk tonlarından bir sonraki yazılarımızda bahsedeceğiz.

Çalışma Odaları Ne Renk Olmalı?
Çalışma odaları ne renk olması sualinin  yanında reelinde öteki önemli sual çalışma odaları ne renk olmamalıdır. Çünkü bu odalarda kullanılan bazı renkler herkes için performans düşüklüğüne neden olur. Siyah renk tonlarının ağırlıkta olduğu, parlak kırmızı veya turuncu ayrıntıların göze çarptığı bir çalışma odası kimse için yararlı olmaz. Bu yüzden fazla parlak ve canlı renkleri çalışma odalarımızdan uzak yakalamakta fayda var. Peki hangi renk en çok kullanılan renktir derseniz size mavi ve beyaz tonları diyebiliriz. Mavi her tonu ile güven verici, natürel ve huzurlu bir renktir. Dingin bir çalışma odası herkesin yararlı olabileceği bir alan olur. Gözyüzü rengi olan maviyi tüm açık tonları ile çalışma odalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çalışma Odaları Ne Renk Olmalı?
Beyaz, her yerde her zaman hep kullanılabilir. Kimine göre beyaz ağırlıklı bir çalışma odası daha çok terapi odası gibi görünse de reelinde beyaz rahatlık verir. Çalışma odaları ne renk olmalı sualinin ikinci yanıtını beyaz tonlarından yola çıkarak, bej rengine kadar götürebiliriz. Son zamanların en trend çalışma odası örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

Bir cevap yazın