Büyük ve Ağır Eşyaların Altındaki Zeminleri Korumanın İpuçları

Mutfağınızda ve çamaşır odanızda, ağır cihazlar yıllarca yerinde kalabilir ve bu da zamanla zemin yüzeyinde ezik ve oyuklara neden olabilir. Cihazınız titrerse zeminlerinize de zarar verebilir. Ayrıca cihazlarınızı altlarını temizlemek veya servise götürmek için ara sıra hareket ettirmeniz gerekebilir ve bu olduğunda zeminlerinizi korumak için bazı ek önlemler almak isteyeceksiniz.

Büyük ve Ağır Eşyaların Altındaki Zeminleri Korumanın İpuçları

Döşemenizi Aletlerden ve Ağır Eşyalardan Nasıl Korursunuz?

Döşemenizin cihazlardan korunmasını sağlamak için birkaç şey yapabilirsiniz:

1 - Cihazları kurarken veya bakımını yaparken çok dikkatli olun:  Birisi sizin için bir buzdolabı kuruyorsa, buzdolabının zemin korumasını tartışın ve bir dolly'ye ve zeminlerinize pahalı hasar vermeden cihazın nasıl kurulacağı konusunda bilgi sahibi olduklarından emin olun. Ağır aletleri altlarını temizlemek için hareket ettirmek yerine, altlarındaki ve etrafındaki kiri temizlemek için vakumlu bir çubuk ataşmanı kullanmayı düşünün.

2 - Cihazlarınızı düz tutun:  Herhangi bir düzensizlik olmadığından emin olmak için cihazınızın altındaki zemini ölçün. Küçük bir eğim bile hareket etmesine neden olabilir ve bu da sıyrıklar, oyuklar ve çizikler oluşturabilir.

3 - Cihazınız ile zemin arasına bir bariyer yerleştirin:  Hasarı önlemenin en etkili yollarından biri, ağır cihazlarınızı bir parça kontrplak üzerine yerleştirmek veya makinenin doğrudan zeminde durmamasını sağlamak için başka bir bariyer kullanmaktır. Titreşim önleyici pedleri üreticilerden ve birçok mağazadan satın alabilirsiniz. Bunları cihazlarınızın alt kısmına yerleştirdiğinizde, sert ahşabın çizilmesini bile önleyebilirsiniz.

4 - Cihazlarınızı iyi durumda tutun:  Arızalı cihazlar daha fazla titreyebilir ve bu da zeminlerinizi riske atabilir. Herhangi bir parça kırılırsa zemini kazıyabilir ve cihazınız yavaş bir sızıntı yapıyorsa siz fark etmeden önce bir süre altında su hasarı olabilir. Cihazlarınızı düzenli olarak kontrol ederek iyi durumda olduklarından emin olun ve herhangi bir bakıma veya çalışmaya ihtiyaç duymaları halinde onarım çağırın.

5 - Cihazlarınızı sert yüzeylere yerleştirmeye çalışın: Cihazlarınızı, ağır ağırlığa dayanacak şekilde özel olarak tasarlanmış karo veya sert yüzeyli odalara yerleştirmeyi düşünün. Döşemeniz de eziklere ve çizilmelere karşı dayanıklı olmalıdır. Ek bir son kat veya çizilmez yüzey kaplama katmanı ile döşeme, zeminlerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamanıza yardımcı olabilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir