Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Neredeyse her sene değişik mahsullerin çıkması ile beraber konut dekorasyonu mevzusunda en yeni ve çağdaş trendleri yakından takip eder olduk. Genellikle konutlarımızda büyük salonları seçim ettiğimiz için moda olan her mahsulü alıp salonumuzun rastgele bir köşesinde kullanmak istiyoruz. Ancak bu vaziyet her zaman çok güzel bir görüntü ortaya çıkarmıyor ve sonrasında dekorasyon mevzusunda bazı kasvetler yaşayabiliyoruz. Bizde, bu kasvetleri yaşamayın diye size dayanakçı olacağını düşündüğümüz büyük salonlar için dekorasyon fikirleri mevzusundan bahsettik;

Doğru Aksesuar Nasıl Kullanılmalı?

Öncelikle salonunuzun nasıl bir görüntüye sahip olmasını istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Avangart mı, çağdaş mı, spor mu yoksa bohem bir görüntü mü istersiniz? Bunun yanıtını verdikten sonra aksesuar mahsullerimizi nasıl kullanacağımızı daha basit tanımlarız. Misalin; çağdaş bir görüntü istiyorsanız salonunuzda bulunan bir duvarı, aksesuar olarak düşündüğünüz tabloları asmak için değerlendirebilirsiniz. Genellikle ikili ya da üçlü koltuğun arttaki duvar sizin tablolarınız için yeteri kadar büyüklüğe sahiptir. Bir öteki aksesuarlar ise büyük ya da ufak saksılar. Konutun her boşluğunu onlarla doldurmak yanlış bir tercih olacaktır ve salon bu sefer olduğundan ufak gözükecektir. Sırçanızın sağ ya da sol köşesine yerleştireceğiniz saksı veya saksılar salonunuzu hem çağdaş hem de daha rahat göstermeye dayanakçı olacaktır. Avizelerde ise seçiminiz büyük ve sarkıtmalı olan modellerden yana olursa konutun azıcık daha dolu görünmesini sağlar. Spor bir görüntü istiyorsanız salonunuzda kitaplıkta yeni ve çağdaş bir fikirdir, düşünebilirsiniz. Ve böylece konutun bir kısmını aksesuarlarla doldurmuş kısmen salonumuzu bitirmiş olduk.

Koltuk Ekibi Nasıl ve Nerede Olmalı?

Büyük salonlar için dekorasyon fikirlerinin en ehemmiyetli parçalarından biri natürel ki koltuk ekibi ve onun nasıl yerleştirilip tertip edileceğidir. Sarih renk bir koltuk ekibi istiyorsanız şayet halının rengini koyu seçim etmenizde fayda var. Aksi halde salonunuz istediğiniz kadar dolu gözükmeyebilir. Genellikle salonu büyük olan ve salonda yemek masasına lüzum dinlemeyen konutlar iki tane berjer, üçlü ve ikili geniş koltuk ekipleri kullanılarak dekore ediliyor. Ya da üçlü geniş koltuğun yerini uzun L koltuk ekibi alabiliyor. Ama yemek ekibi seçim ediliyor ise salona iki geniş koltuk fazla geleceğinden yalnızca birini salonunuzda değerlendirmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Gizeme geldi koltuk ekibinizin yerinin salonunuza ve size göre en uygun nerede olacağına. Tercihen koltuk ekibinizin yeri salonun kapısından girdiğinizde sizi karşılayacak biçimde olmalı ki istenilen rahatlığı verebilsin. Sırçalarınıza yakın olan bölgeleri iki berjer ve üçlü geniş koltuklarınız ile basitlikle doldurup şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Televizyon Birimi Tercihi ve Yeri

Televizyon birimlerinin genellikle yeri salonunuzda bulunan duvarın hemen ön tarafı olarak seçim edilir ya da duvara değişmezlenir. Büyük salonlar için dekorasyon fikirlerinde dikkat edilmesi gereken bir gidişattır bu. Zira sırçaya yakın olan bölgeye konan televizyon birimi odaya gelen ışığı keser ve salonu klasikten daha karanlık bir hale getirir. Şayet duvarınız genişse televizyonunuzun her iki yanına da raflık seçim edip basitçe kitaplarınızı ya da aksesuarlarınızı orada dizayn edebilirsiniz. Televizyonun hemen altında duvara değişmezlenilmiş uzun masa da konut için lüzumlu taşıt gereçleri gizlemek için size dayanakçı olacaktır. Büyük salonlar için dekorasyon fikirlerinde dikkat edilmesi gereken bir öteki mevzusu ise televizyon ile koltuğunuzun mesafesinin en az 3 ile 4 metre arasında olması gerektiğidir. Ona göre dekore ettiğinizde hem göz sıhhatiniz açısından hem de salonunuzun görüntüsü açısından çok daha iyi olacaktır. Televizyon birimimizi de bitirdiğimize göre salonumuz artık oturmak için hazırdır.

Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri hakkında sizlere dayanakçı olacağını düşündüğümüz birkaç fotoğraf ekledik;

Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir