Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem yatak odası dekorasyonu yapmak isteyenler için şahane tekliflerle geldik. Bohem yatak odaları oldukça spritüal oluşları sebebiyle çok sık seçim edilmektedir. Türkiye’de ise bunun misallerine çok sık tesadüfmemekteyiz. Bu surattan oldukça eşsiz bir yatak odanız olacağınıza eminiz. Bohem yatak odaları ucuz parçalarla rahat ve gizeme dışı bir görüntü oluşturmaya çalışmaktadır. Dünya’da bu akım özellikle 60’lardan sonra tesirli olmaya başlamıştır. Ucuz ve birbiriyle ilgisiz parçaları bir araya getirdiğinizde geçim sağlamanız bohem yatak odaları için oldukça ehemmiyetlidir. Bu yatak odalarının bir başka ehemmiyetli noktası ise tabii ki genellikle renkli olmalarıdır. Bohem yatak odaları pek çok değişik desenin ve rengin sentezini ve geçimini barındıran şahane yatak odalarıdır. Bu surattan hemen anlatmaya başlayalım.

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem yatak odası dekorasyonu nasıl olmalıdır diye hemen anlatmaya başlayalım. Bu odalar 1960’larda popüler olduğu için o yarıyılın ruhuna uygun sulh isteyen ve renkli yapıda olmalıdır. Bildiğiniz gibi o yarıyılda pek çok savaş atlatılmıştır. Bu surattan insanlar değişik renklerin birleşmesinin gerçeğinde makûs bir şey olmadığını bu surattan değişik insanların birleşmesinin ve sulh içinde yaşamasının da güç olmadığını söylemeye çalışmışlardır. Ayrıca hippiler ve onların devamlı kullandıkları simge ve işaretler oldukça popüler olmuştur. Bu surattan dekorasyonlara başlarken ilk evvel nevresim ekibi ile başlamalısınız. Nevresim ekibiniz bizim görsellerimizde olan modeller gibi renkli ve değişik desenlerde olmalıdır. Yatağınızın yüksekliği de fark etmemektedir. Ben pespaye yatak beğeniyorum deyip karyola almayabilirsiniz. Yerin üstüne yatak konmaz azcık yüksekte olmalı derseniz bir sahne yaptırabilir ve yatağınızı onun üzerine koyabilirsiniz. Karyolasız yatak olmaz derseniz karyola üzerine de koyabilirsiniz. Bunların hiçbiri fark etmeyecek ve hepsi oldukça şahane duracaktır. Bohem ve renkli bir yatak odası yapıyorsanız sizlere pespaye yatak kullanmanızı nasihat ederiz. Bu sayede nevresim ekibi çok daha hoş duracaktır. Ayrıca görsellerimizdeki gibi yatağın başlığına ışıklar kullanabilirsiniz. Ufak ışıklar yatağınızın sadece iyi görünmesini sağlamayacak aynı zamanda daha romantik bir görüntü yaratacaktır. Bohem bir yatak odası yapıyorsanız yatağınızın tepesinde cibinlik bulunmasını nasihat ederiz. Aynı lambalar gibi cibinlik de oldukça romantik bir hava katacaktır.

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Çağdaş ve Sade Bohem Yatak Odaları

Az evvel de dediğimiz gibi bohem yatak odaları gerçeğinde renklerin değişikliğini ele alıp geçimli olmayı simgeliyordu. Ayrıca ucuzluk da oldukça ehemmiyetliydi. Ancak bu kadar çok renk çağdaş durmamaktadır. Bohem biçimleri ve parçaları odanızda kullanmak istiyorsanız ama daha çağdaş görünüşlü bir oda istiyorsanız o zaman renk skalanızı daraltmanız gerekecektir. Görsellerimizde baştan alt beyaz odalar olsa da üç dört renk arasında bir araya gelmiş modeller de bulunmaktadır. Misalin kahverengi, beyaz ve haki renklerini kullanabilirsiniz. Odanızda bu renklerle birlikte tabii ki çiçekler de kullanabilir ve oldukça güzel bir oda görüntüsü tutabilirsiniz. Çağdaş bir bohem yatak odası yapmak istiyorsanız o zaman duvarlarınızı netlikle beyaza boyamalısınız. Yatağınızın başına biçim çizebilir ya da duvarınıza fotoğraflar koyabilirsiniz. Odanızdaki eşyaların ahşap desenlerini gözetmesi oldukça ehemmiyetlidir. Ayrıca bohem bir oda olacağı için nevresim ekipleriniz her ne kadar bej, beyaz, haki gibi bir renk olsa da üzerinde bohemliği yansıtan desenlerin olması gerekir. Bu biçimde odanızın hoşluğu ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda çağdaş ya da daha önceki usul fark etmeden yatak odanızı tasarlarken netlikle büyük saksı nebatlarını kullanmaktan sakınmayın. Bu nebatlar odanızı çok daha natürel ve sizin de gevşeyebileceğiniz bir alan haline getirecek ve odada bulunduğunuz zaman süresince mutlu sezeceksiniz.

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Bir cevap yazın