Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz yatak odası dekorasyonu özellikle ufak yatak odaları için biçilmiş kaftandır. Bunun sebebi beyaz renginin daha büyük göstermesindendir. Büyük yatak odalarında da kullanılabilen bu beyaz rengi sizler de çok hoşlanacaksınız. Görsellerimizde göreceğiniz gibi beyaz yatak odalarını dekore ederken insanlar siyah rengi kullanmaya daha eğilimli olmuşlardır. Bu sizin de beyaz odanız yapılırken bu renk kombinini kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Aksine beyaz ve kahverengi renkleri sayesinde oldukça güzel bir kombin de yapabilirsiniz. Ya da beyaz ve krem rengi gibi iki tane sarih rengi dahi kullanabilirsiniz. Sitemizde başka yazılara bakarsanız su yeşili, pudra pembesi gibi oda dekorasyonu da görebilirsiniz. Bunlardan da esin alabilir ve kendi yatak odanızı tasarlarken daha mutlu olabilirsiniz.

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz yatak odası dekorasyonu yapmak varsayım ettiğinizden daha basittir. Öncelikle işe duvarları beyaza boyamakla başlayabilirsiniz. Duvarlar değişik renkteyken de elbette beyaz dekorasyon yapabilirsiniz. Ancak daha tesirli olması ve odanızı daha büyük ve rahat göstermesi için beyaz duvar boyası kullanmanızı öneri ederiz. Beyaz boyayı boyadıktan sonra odanızdaki kalan mobilyalara gizeme gelmiş bulunuyor. Bu mevzuda ehemmiyetli olan hangi renk kombinini kullanacağınız. Diyelim ki kahverengi ve beyaz kullanacaksınız. Ayrıca karyolanız da sarih renkli ahşap desenli bir karyola başlığına sahip. O zaman karyolanızı tekerrür boyamanıza ya da bir şeyler ilave etmenize gerek yoktur. Ancak diyelim ki gardırobunuz koyu kahverengi. O zaman üzerini beyaza ya da karyola gibi sarih kahverengine boyayabilirsiniz. Odanın tamlığını sağlamış olursunuz. Tabii ki az evvel verdiğimiz öneri tamamen konutlarını yine dekore etmek isteyenler içindir. Şayet sizin konutunuz yeniyse ve içerisinde hiç mobilya bulunmuyorsa o zaman mobilyalarınızı satın alırken ekip halinde alabilirsiniz. Bu sayede hem daha ucuza gelecektir hem de geçimleri oldukça belirli olacaktır. Şayet bu kadar geçim hoşlanmıyorsanız tanımladığınız renk skalasından ve stilden çok fazla şaşmadan bu mobilyaları alabilirsiniz. Misalin karyola çağdaşken yanına vintage bir gardırop koymak odanın içinde pek güzel olmayacaktır. Bunun yerine ikisini de aynı ya da yakın stillerde alabilirsiniz. Rengini ise az evvel dediğimiz gibi kendiniz tanımlamalısınız.

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Oda için Aksesuarlar

Beyaz bir yatak odası kumpaslarken aksesuarlar oldukça ehemmiyetlidir. Misalin sarih renk bir tabanınız varsa o zaman koyu renk, koyu renk bir tabanınız varsa o zaman sarih renk halılar seçim etmelisiniz. Diyelim ki beyaz ve gri renkleriyle bir oda planlıyorsunuz. Duvarlar beyaz ve karyola da siyah ya da gri olduğu için halınızı tabana göre seçmelisiniz. Şayet beyaz renkli ahşap desenli bir tabansa o zaman koyu gri ve içinde azcık beyaz bulunan bir halı modelini kullanabilirsiniz. Diyelim ki koyu kahverengi ahşap desenli bir tabanınız var o zaman da beyaz renkli ve içinde azcık gri olan modeller seçim edebilirsiniz. Kalan dekorasyonlar odanıza göre değişse dahi odanıza saksı nebatı koymanızı öneri ederiz. Saksı nebatları odanıza natürel ve tazeleyici bir hava verecekleri için dekorasyonda oldukça kullanılmaktadır. Komodinin üzerine masa lambası kullanmanızı öneri ederiz. Şayet çağdaş bir yatak odası tasarımına sahipseniz o zaman ayaklı lamba kullanabilirsiniz. Retro stilde bir yatak odası planlıyorsanız ise berjer kullanmanızı öneri ederiz. Ayrıca duvar ziynetlerini unutmamalısınız. Bu resimler ve fotoğraflar olabileceği gibi desenli duvar kağıtları da olabilmektedir. Ayrıca şayet gardırobunuzda boy aynası yoksa ayrı olarak bir boy aynası satın alabilirsiniz. Odanızda oldukça estetik duran ve devamlı lüzum dinleyeceğiniz bir aksesuar olacaktır.

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Bir cevap yazın