Bebek Odası Dekorasyonu İçin Kendin Yap Fikirleri

Bebek odası dekorasyonu bebeklerimizin sıhhatini direk olarak etkilediği için konutun öteki bölümlerinden çok daha önemlidir. Yhücumundan yastığına battaniyesine kadar zehirsiz malzemeden yapılmasına özen gösterdiğimiz bebek odası dekorasyonunda, odada bulunan tüm ayrıntılar aynı önemi taşır. Bu oda dekorasyonunda kendi elleriniz ile planladığınız ürünler ise içerisinde ne olduğu ve nasıl yapıldığını öğrenmek açısından en güvenli aksesuar ayrıntıları olabilir. Bunun için bebek odası dekorasyonu için kendin yap fikirleri öteki tüm odalardan daha kullanışlıdır. Bebeğiniz için oyuncaklar küçük dostlar yapabileceğiniz gibi azıcık büyüdüğünde daha çok işine yarayacak kitaplıklar, tabureler de yapabilirsiniz.

Natürel ağaçtan bebek üniteleri

Marangozluk ayrı bir zanaat ancak bazı esas mobilyaları yapmak için bütün anlamıyla bir marangozluk bilgisine sahip olmak gerekmiyor. Bebeğiniz doğmadan önce odasını hazırlarken onun için bazı şeyleri kendi elleriniz ile yapmak isteyebilirsiniz. Bu hem anı olması açısından verimli olurken hem de nitelikli zehirsiz bir materyal kullanarak güvenilir mobilya yapmış olursunuz. Bebek karyolası kısmı azıcık güç olabilir ancak bebeklerin alt değiştirme ünitesini kendiniz ahşap kullanarak hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu ahşabı boyayabilir çdenkli biçimler yaparak kendi elleriniz ile de süsleyebilirsiniz. Gün gelip çocuğunuz büyüdüğünde bunu bir çalışma masasına dönüştürerek hatıralarınızı yad edebilirsiniz.

Penye eldivenlerden oyuncaklar

Bebekler, yataklarının üzerine asılan ve dönen oyuncaklara bayılırlar. Özellikle belli bir süre yalnızca renkleri ve hareket eden nesneleri idrak edebildikleri için bu stil oyuncakları onları oyalar. Bebek oyuncak mağazalarında onlarca çeşidini bulabileceğiniz bu oyuncakları kendiniz de konutta yapabilirsiniz. Daha Önceki kışlık eldivenleri özellikle de penye olanlarını küçük bebekler yapabilirsiniz. Baş ve kol kısımlarını ipler ile bağlayıp, iğne iplik takviyeyi ile kaş göz ve ağız yapabilirsiniz. Bu bebekleri pantolon askısı olarak da kullanılan alt kısmında bir sürü mandalı olan askıların üzerine takıp yatağın üzerine asabilirsiniz. Aynı zamanda bu operasyonu sağlam ipler ile de yapabilirsiniz.

Çamaşır mandallarından duvar süsleri

Tahta çamaşır mandalları çok uzun ömürlü olsa da bir yerden sonra kullanılamaz hale kazanç. Bu mandalları duvarda askı gibi ancak çok daha şık ve orijinal olarak kullanabilirsiniz. Daha fazla dekorasyon düşüncesi ve kendin yap projeleri için çocuk odası için 20 kendin yap düşüncesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın