Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Banyo dolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz öğrenmiyorsanız hemen sizlere adım adım bunu anlatalım ve kendiniz için en doğru kararı verin. Konut dekore etmek güçtür hele ilk konutunuzsa tamamen sıfırdan başlayacağınız için daha da güç olacaktır. Hiçbir belli dekorasyon malzemeniz olmadığı için bir sürü alternatif arasında kalabilirsiniz. Özellikle banyoların en büyük dekorasyon unsurundan biri de banyo dolabı olduğu için bu daha da güçleşecektir. Banyo dolabı alırken oldukça dikkat edilmesi gerekir. Oturma odalarındaki sergenler ya da yatak ve çocuk odalarındaki dolaplar aralıksız göz önündedir. Bu surattan yanlış ya da aşınmış olduğunda hemen değiştirilebilirler. Ancak banyo dolaplarının daha az göz önünde bulunduğunu varsayarsak yanılgı yapma lüksünüzün daha az olması gerektiğini söyleyebiliriz. Hazırsanız dikkat edilmesi gerekenlere başlayalım.

Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Banyo dolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz hemen anlatalım. İlk olarak gereksinimlerinizi doğru tanımlamak oldukça ehemmiyetlidir. Gereksinimlerinize karar verirken ailenizin büyüklüğü, dolabı koyacağınız alan, dolabın tasarımı gibi şeylere karar vermelisiniz. Şayet kalabalık bir aileyseniz o zaman depolama alanına çok lüzumunuz olacaktır. Bu surattan boyu tavana kadar erişen bir dolap modeli seçim edebilirsiniz. Böylece en üst kısımlarda da bir şeyler gizlemeniz olası olur. Şayet konutunuzda ufak çocuk ya da çocuklar varsa o zaman güvenlik kilidi olan bir banyo dolabı seçim etmelisiniz. Bu sayede çocuğunuz deterjan gibi banyo dolabında gizlediğiniz malzemelere ulaşamaz. Banyo dolapları az evvel de dediğimiz gibi bir banyonun en ehemmiyetli dekorasyon nesnesidir. Bu surattan dekoruna oldukça dikkat faktörüz zorunludur. Banyo fayanslarınızla geçimli mi, kapakların üzerinde tasarımlar ya da geometrik desenler olmalı mı ya da olmamalı mı gibi pek çok değişik suale yanıt vermeniz zorunludur. Özellikle ufak bir banyonuz varsa o zaman banyo dolabınızı beyaz renkte almanızda bir mesele olmaz. Bu sayede banyonuz da azıcık daha rahat görünecektir. Banyo dolabını aldıktan sonra ise paspas gibi kalan malzemeleri banyo dolabınızla geçimli olacak biçimde seçim edebilirsiniz.

Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Banyo Dolabında Ehemmiyetli Olan Öbür İki Nokta

Alırken dikkat faktörüz gereken iki noktadan biri natürel ki malzemedir. Banyo civarı bildiğiniz gibi nemli ve ıslaktır. Bu surattan malzemeler aralıksız olarak etkilenecektir. Çok uzun seneler kullanmak istiyorsanız malzeme çok fark edecektir. Misalin yerle teması olan ahşap bir banyo dolabı ile yerle teması olmayan ahşap bir banyo dolabı oldukça değişiktir. Yerle teması olan ahşap dolap seneler içinde çözülecek ve çürüyecektir. Bunun sebebi yer paklerken aralıksız içine su sürüklemesidir. Ancak yerle teması yoksa bu daha kısıtlı olacağı için dolabın ömrünü uzatacaktır. Yerle teması olan ahşap dolap istiyorsanız o zaman suya dayanıklı olduğundan emin olun. Ayrıca satın almadan evvel kaç sene katlanabileceğini sormayı ilgisizlik etmeyin. Banyo dolaplarına bakarken işlevselliği de oldukça ehemmiyetlidir. Kullanımınızı basitleştirecek dolapları seçim edin. Ayrıca birden fazla özelliği olan dolapları da kullanabilirsiniz. Misalin aynası olan dolaplar oldukça sık seçim edilmektedir. Bu sayede sadece dolap değil aynı zamanda ayna işlevini de görmektedir. Dolaplardan bir tanesini de şayet çamaşır cihazınız varsa onu saklamak için kullanabilirsiniz. Genellikle bu çamaşır aygıtlarının görüntüsü de banyoları bozmaktadır o surattan bunlardan da yararlanabilirsiniz. Ayrıca şahsi bakım eşyalarınızı koyabileceğiniz ufak çekmeceleri olan modelleri de seçim edebilirsiniz. Özellikle surat arınma jelleri gibi malzemeleri bu yolla saklayarak banyodaki o dağınık görüntüyü eksiltmiş olursunuz. Banyo dolabı modellerini satın alırken dikkat faktörüz gereken noktalar bunlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir