Banyo Aydınlatma Modelleri

Banyonuzu yenilemeyi veya değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Banyonuzun daha iyi görünmesi için aradığınız banyo aydınlatma modelleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Banyonuzun daha aydınlık görünmesini istiyorsanız size bazı püf noktalar vereceğiz.

  • Ayna: Banyonuzda yer alan tavan lambalarının ışıklandırma için yeterli olacağını düşünüyor olabilirsiniz fakat yanılıyorsunuz. Ayna hem ışığın daha iyi yansımasını hem de banyonuzun daha büyük görünmesini sağlar.
  • Gün Işığı: Gün ışığının banyonuza gelmesini sağlayın ya da gün ışığına benzeyen aydınlatma vasıtaları kullanın.
  • Geçiş: Banyonuzun değişik kısımlarına değişik aydınlatma vasıtaları yerleştirebilirsiniz. Ayna, küvet, tavan vb. alanlar için seçilebilecek aydınlatma modelleri bulunmaktadır.

Yukarıyadaki püf noktalardan sonra size banyo aydınlatma modelleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Banyo İçin Işıklandırma Alternatifleri

Banyonun içinde hangi aydınlatma alternatiflerini kullanabileceğinizi mi merak ediyorsunuz?

  • Alan Aydınlatması: Bu modeller, alanı parlak bir biçimde aydınlatarak tüm gölgeleri ortadan kaldırır. Genelde aynanın çevresine koyulan bu tip ışıklandırmalar makyaj imalini ve tıraş olmayı basitleştirir.
  • Etraf Aydınlatması: Bu modeller, tüm alanın aynı biçimde aydınlatılmasını ve doğru alanlara erişmesini sağlar. Genelde tavan aydınlatması biçiminde sunulur ve isterseniz avize modellerini de kullanabilirsiniz. Bu aydınlatma alternatifini de sarı, beyaz vb. göz önünde bulundurmaya dikkat ediniz.
  • Vurgulama Aydınlatması: Bu modeller banyo içinde yer alan ver vurgulanılmak istenilen alanlara uygulanmaktadır. Misalin; bir çiçek veya tabloya vurgu aydınlatması yapılabilir.
  • Gece Aydınlatması: Bu tip modeller gece kullanıma uygundur ve insanların uykusunun açılmasını maniler. İsterseniz hareketler aktifleştiren ışıklar veya LED ışıklar kullanabilirsiniz.
  • LED Aydınlatma: Bu modeller ise konutta enerji yararlılığını artırmak ve ışık niteliğini iyileştirmek emeliyle kullanılmaktadır. Göz yormazlar, ısı yaymazlar, her yere erişmeye çalışırlar ve çoğu ampul cinsinden 10 kat daha dayanıklıdırlar.

Yukarıyada belirtmiş olduğumuz banyo aydınlatma modelleri arasında bir veya daha fazla alternatifi kullanabilirsiniz. Aydınlatma modelini, kullanım biçiminize ve sık kullanılan alanlara göre ayarlamanız gerekmektedir. Aynı anda hem tavan aydınlatması hem de vurgu – alan – LED gibi aydınlatmaları kullanabilirsiniz. Banyonuza aydınlatma taşıtı seçerken sıhhatinize hasarlı olmayan ve hareketlerinizi kısıtlamayan alternatifleri inceleyiniz.

Banyo Aydınlatma Modelleri

Banyo Aydınlatma Modelleri

Banyo Aydınlatma Modelleri

Banyo Aydınlatma Modelleri

Banyo Aydınlatma Modelleri

Banyo Aydınlatma Modelleri

Banyo Aydınlatma Modelleri

Banyo Aydınlatma Modelleri

Banyo Aydınlatma Modelleri

Banyo Aydınlatma Modelleri


Bir cevap yazın