Bahçe İçin Peyzaj Düzenleme Fikirleri

Evinde bahçesi olan şahısların bunu en iyi biçimde değerlendirmeleri için kesinlikle profesyonel dayanak almalarına gerek yoktur. Bahçe için peyzaj tertip etme fikirleri hakkında yapılan bir araştırma ile bunu siz de kendiniz yapabilir ve şık bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Bahçede bol ölçüde nebat kullanmanın yanında yürüyüş yolları, çakıl taşları, tuğlalar, kameriye ya da kamelyalar ile bahçenizi hayal ettiğiniz gibi çok hoş bir biçimde tertip edebilirsiniz. Tabiatl bir görünüm oluşturmak çok ehemmiyetli olmakla beraber muhakkak bir kumpasın olması da kullanımın basitliğini sağlayacaktır. Bahçeler kumpaslı olarak bakım istemekte ilgilenen birey için de sevinçli tabiat ile baş başa zaman geçirme fırsatı sunacaktır.

Tabiatl Görünümlü Bahçe İçin Peyzaj Tertip Etme Fikirleri

Bahçenizde nebatlar için muhakkak alanlar oluşturmalı ve onların bu alanlardan dışarı çıkmasına izin vermemelisiniz. Yapacağınız yürüyüş yolunu tuğlalar ya da çakıl taşları ile tertip edebilirsiniz. Bu biçimde aynı zamanda bahçeyi kısımlara da ayırmış olursunuz. Bahçenin uygun bir yerine yapacağınız kameriye ve içine koyacağınız bahçe mobilyaları ile şık ve rahat bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Bahçe için peyzaj tertip etme fikirleri arasında bahçenize hiç yaprak dökmeyen ağaçlardan da dikmek yer alıyor. Bu biçimde senenin her günü yeşil olan ağaçlara sahip olabilirsiniz. Bahçenin bir duvarını kapatacak biçimde ekeceğiniz sarmaşık ile çok natürel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bahçenizin bir kısmında organik tarım yapmayı da düşünebilirsiniz. Bunun için ayıracağınız kısmın çevresini taşlar ile çevirdikten sonra burada her mevsim için değişik sebzeler yetiştirebilirsiniz.

Bahçeyi Yükseltilmiş Olarak Tertip Edebilirsiniz

Bahçeniz olmasını seviyor ama sıradan olmayı da istemiyorsanız bahçenizde nebatlar için ayırdığınız kısımları ahşap kenarlıklar ile yükseltebilirsiniz. Bu bahçe  peyzaj tertip etme fikirleri arasında yaratıcı olarak öne çıkıyor. Bu ahşap kısımların içine dolduracağınız topraklar ve ekeceğiniz nebatlar ile hoş bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Aydınlatma mevzusu da bahçe tertip etmesinde çok ehemmiyetlidir. Bahçenin değişik köşelerine yerleştireceğiniz ufak natürel ışık veren lambalar ile gece olduğunda da şık bir bahçe görünümü elde edebilirsiniz kendi stilinizi oluşturmak için hayal gücünüzden faydalanabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir