Bahçe Duvarı Modelleri 2022

Bahçe Duvarı Modelleri 2022 Bahçeler evlerin dış dünya ile buluşan güzel alanları; aynı zamanda evlerimize dış dünyadan ayırarak konfor alanı oluşturmanızı elde eden bir yaşam alanıdır. Bu bahçelerin sınırlarını ve alanlarını belirleyen bahçe duvarı modelleri merak edilmekte ve evin tasarımına en uygun, sağlam ve en şık ürün tercihin hangisi olacağı araştırılmaktadır.

Bununla beraber bahçe duvarının ne amaçla kullanıldığı da önemlidir. Kısaca alanı çevreleyerek belli sakin bir mekan oluşturmak mı ya da yalnızca sınır belirlemek amacıyla bir çit çevirmek mi?  Dolayısıyla amaca bakılırsa bahçe duvarının yapılış şekli ve kullanıldığı malzemede değişiklık gösterir. Örnek olarak hem mütevazi hem de oldukca şık bir tasarım talep edenler için gayet geleneksel bir bahçe çevirme yöntemi olan dikey ahşap çitler tercih edilebilir.

Bahçe Duvarı Modelleri 2022

Bununla beraber tehlikeli olmayacak şekilde tasarlanmış aralıklı demirlerden oluşan çitler de sınır belirlemek için çoğunlukla tercih edilen modellerden birisidir. Bir diğer tercih edilebilecek model de yatay bir şekilde çit döşenmiş ahşap bahçe duvarı çeşididir. Bunlar genelde ortamı görünürlük açısından da kapatmayı ve mahremiyete uygun bir alan oluşturmayı sağlar.

Bahçe görünümüne ve doğallığını uygun bir çevreleyici tercih edilmek istendiğinde; ahşap bahçe duvarı modelleri ilk akla gelen tasarımlar içinde yer alır. Hem ahşabın doğallığı ile bahçenin doğal görüntüsü birleştirilmiş olur aynı zamanda özel bir uğraş ya da boyama tekniğine gerek duyulmaksızın işlem tamamlanmış olur.

Çağdaş Bahçe Duvarları

Daha çağdaş tasarımlarla oluşturulmuş binalar çevrelenmek istendiğinde ve naturel bahçe görüntüsünün dışında daha çevreleyici özelliğe haiz güvenlikli duvarlar tercih edildiğinde, yüksek betonlar ile çevrelenmiş desenli modeller tercih edilmektedir. Müstakil evler için daha boğucu bir yaşam alanına sebep olabileceği için genelde site biçimı yerlerin çevrilmesi amacıyla kullanılır.

Müstakil evler söz mevzusu olduğunda ise mükemmel bir yaşam alanı oluşturmak için bahçelerin duvarı beyaza boyanmış ahşap çitler kanalıyla kapatılabilir. İstenilen alanda değerlendirilebilecek bu uygulama ile hem ortam ayrı bir mekan havasına bürünür bununla birlikte daraltıcı bir işlem meydana getirmez.

Modern bahçe duvarları 2022 genelde organik ahşap içeriğinden ziyade günümüzde yoğun şekilde tercih edilen beton ürünleri belli tasarımlarından oluşmaktadır. Ahşap modeller geleneksel tasarımlar arasında yer alsa da, bu ürünlerin de günümüze uyarlanmış yorumlarını görmek mümkündür.

Sadece daha sıcak bir ortam oluşturmak isteyen ve sempatik bir bahçe tercih edenler için; önerilebilecek bir başka ürün içeriği ise doğal renklerde cila ile tamamlanmış ahşap çitler olmaktadır. Yine eskiden bu yana oldukca sevilen ve sağlamlığıyla malum bir bahçe duvarı modeli de taş duvarlar olmaktadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir