Bahçe Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri

Kendin yap projelerinin en geniş kullanım alanı bahçe dekorasyonu içerisindedir. Aşınmış masalardan kavanozlara, plastik şişelerden daha önceki kadehlere kadar tüm atık malzemeleri kullanabileceğiniz bahçe dekorasyonu kendin yap fikirleri, sizin ve çocuklarınızın yaratıcılığını geliştirir. Ailece hazırlayabileceğiniz kendin yap projeleri sayesinde aileniz ile daha cümbüşlü, daha yararlı zaman geçirmeniz de mümkün. Ekonomik ve kullanışlı bahçe aksesuarları hazırlamanız için şahane fikirler hazırladık.

Daha Önceki masalar yeni mangal setleri!

En iyi bahçe süslemeleri kendin yap fikirleri kullanışlı olanlardır. Mutfakta sebzelik olarak kullanılan tekerlekli ahşap masalar zaman içerisinde aşınır ve kullanılmaz hale kazanç. Bu masaları ve buna eş masaları bahçede mangalın altında kullanabilirsiniz. Bu masalar tekerlekli oldukları için basitçe hareket ettirilebilirken aynı zamanda çevresinde oynayan çocukları da risklerden gözetir. Ayrıca yemek masası ile aynı yüksekliğe çıkmış olduğu için pişiren bireyin daha basit pişirmesini ve servis yapmasını sağlar.

Daha Önceki jakuzilerini açık hava jakuzisine dönüştürün!

Bu fikir azıcık ihtimalsiz gibi gelse de gerçeğinde o kadar da güç değil. Banyolarını yenileyenlerin çok büyük bir kısmı daha önceki jakuzilerini hala kullanıyor olsa dahi çöpe atıyorlar. Bazen yeni banyoda yer olmadığı için bazen yıprandığı için atılan bu jakuzileri, bahçenizde açık hava jakuzisi olarak kullanabilirsiniz. Bir kaç parça ahşap ile çevresine yardımlar yapabileceğiniz bu jakuzi, hem sizin hem çocuklarınızın cümbüş kaynağı olabilir. Isterseniz bunu farklı ışıklar ile de ışıklandırabilirsiniz.

Yuvarlak taşlardan yollar, alanlar yapın

Bu zati tüm bahçelerde kullanılan bir dekorasyon yöntemi. Ancak siz bunu tamamen kendi stilinize göre yine düzenleyebilirsiniz. Yani sıradan taşlar yerine deniz kabuklarını ya da üzeri düz olan ama biçimleri yamuk yumuk olan taşları bir araya getirerek daha havalı bir dekorasyon yapabilirsiniz.

En basit bahçe süsleme yöntemi, plastik şişeler

Konutumuza bir çok içecek sayesinde giren ve hemen hemen tüm çöpleri dolduran plastik şişeler atık malzeme olmaktan çıkıp yaşamımızın bir parçası oluyorlar. Evin her yerinde aksesuar olarak kullanabileceğimiz bu malzemeler, bahçe süslemesi için biçşehirmiş kaftan. Direk saydam olarak kullanabileceğiniz bu şişeleri boyarak, üzerine kağıtlar yapıştırıp çdenkli biçimlerde süsleyerek de kullanabilirsiniz. Şişelerin orta yerinden kare ya da dikdörtgen olarak kesin. Bu kestiğiniz kısmı çıkarın ve içine toprak koyun. Toprağa çok büyüyüp büyümeyecek ya da ağırlaşmayak bir çiçek dikin. Hepsi bu kadar. Kendin yap projeleri hakkında daha fazla fikir almak için en neşeli kendin yap projeleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın