Asansörlü Dolap Raf Modelleri

Bir mutfak tasarımındaki en ehemmiyetli şey depolama alanıdır.Asansörlü dolap raf modelleri de bu depolama alanlarının başında gelmektedir. Asansörlü dolap rafları ne işe yarıyor? Konut sahiplerinin büyük, ağır mutfak aletlerini tek bir hareketle basitçe tezgah seviyesine indirmesine imkân tanır. Böylece hiçbir rafa uzanmak zorunda kalmayacaksınız ve daha hafif bir yük ile uğraşmanızı sağlar. Bu stil rafların ağırlık kapasiteleri modele göre değişkenlik gösterebilir. 20 kilo kaldırabilen de var, 50 kilo kaldırabilen de var. Asansörlü rafların yararları nelerdir?

  • Yüksek yerlere uzanmanıza ve parmak uçlarına kalkmanıza gerek kalmaz. Alt eğilmede de daha az hareket ile rafa ulaşmanızı sağlar.
  • Rafı indirirken daha az enerji tüketmenizi ve yükünüzü eksiltmenizi sağlar.
  • Dolaplarınızı daha tesirli kullanmanızı sağlar.
  • Daha fazla alan oluşturmanızı, yüksek yerleri de faal kullanmanızı sağlar.

Asansörlü dolap raf modelleri için öncelikle rafın yapılacak alanının ebatları muhakkak olmalıdır. Alana uygun asansörlü raf modeli yapılmaktadır.

Asansörlü Rafların Modelleri

Uslu mutfak oluşturmak için ilk adımlarınızdan biri asansörlü dolap raflarıdır. İşte bu asansörlü rafların modelleri şu biçimdedir:

  • Alt mutfak dolabı içine asansörlü raflar yapılabilmektedir. Bu raflar daha çok elektronik mutfak gereçleri için kullanılmaktadır.
  • Tabak, kadeh vb. daha hafif eşyaları koyabileceğiniz hafif raflar bulunmaktadır. Bu asansörlü raf modeli genelde üst mutfak dolaplarına yapılmaktadır.
  • Yiyecek mahsulleri için kullanılabilen ve genelde mutfağın yan kısımlarında bulunan bir asansörlü raf modelidir.
  • Ağır asansörlü raf modelleri mutfağın üst dolaplarına yapılmakta ve tava gibi daha ağır mutfak gereçlerin koyulmasını sağlar.

Asansörlü dolap raf modelleri aynı zamanda mutfağın miktarlarına göre yapılabilmektedir. İsterseniz hazır olanlardan alıp dolaplarınıza yerleştirebilirsiniz ya da özel olarak yaptırım mutfak miktarlarınızı aldırabilirsiniz. Seçtiğiniz modelin biçimine göre üretim düzeyi değişebilmektedir. Asansörlü raf modelini seçerken mutfak dolaplarınızın da bu rafları taşıyabilecek özelliklere sahip olmasına dikkat ediniz. Daha Önceki model mutfak dolapları asansörlü raf modelleri için uygun olmayabilir. Bu surattan mutfağınızı yenilemeye karar verdiğiniz zaman asansörlü raf modellerini de kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu stil rafların ağırlığı değişik olabilir ve dolabın kapısının değişik biçimde açılması gerekebilir.


Bir cevap yazın