Anlatımlı Lif Örnekleri

Çağdaş teknoloji banyo malzemelerine de tesir etti. Natürel ya da suni ürünlerden hazırlanan onlarca çdenk banyo lifi, kesesi, sabun kesesi ortaya çıktı. Hatta bu ürünlerin bir çoğunun su baskınülit giderme gibi, ıslatma gibi ekstra özellikleri de bulnuyor. Ancak hiç bir teknoloji el üretimi banyo liflerinin yerini alamadı. Bu yazımızda, sürekli aynı modelleri yapmaktan bunalmış hanımlar için en çağdaş anlatımlı lif örneklerini sunuyoruz. Kendiniz örebileceğiniz gibi bu lifleri birilerine de ördürebilirsiniz. Aynı zamanda kendinize örebileceğiniz gibi başka birine armağan olarak da örebilirsiniz.

Tığ işi lif modelleri ve şişle örülen lifler

Lif modelleri ilk olarak esasta ikiye böler. Bunlar tığ işi dediğimiz tığ ile örülen lifler ve şiş ile aynı kazak örermiş gibi örülen şiş lifleri. Hangisi daha çok seçim ediliyor derseniz tığ işi çok daha fazla seçim ediliyor. Şişle örülen lifler tığ işine göre daha süratli yıpranabiliyor. Ördüğünüz modele bağlı olarak değişebilse de genelde diğer life göre daha az köpürüyor. Ayrıca tış işi lifi yapmak daha güç olsa da değişiğinden çok daha güzel görünüyor. Özellikle gelinlerin çeyizleri için ya da kayınvalideleri ve akrabalar için ördükleri modeller hep tığ modelleridir. Kenarlarından köşelerinden ipler çıkararak süsleyeyebilceğiniz lifleri, şişle ördüğünüzde yapabileceğiniz süsleme değişik renklerden motif çıkarmaktır.

Çağdaş lif modelleri ve yapılışı

Lif örmeye karar verdiğinizde tış işi mi şişle mi öreceğinize karar verin. Modelin de tesirinin büyük olduğu bu karardan sonra gizeme kazanç ip seçimine. Daha Öncekinden lif için iri çileler halinde satılan ince yünlü lif ipleri vardı. Bu ipleri tek tek ayırıp küçük çileler haline getirmek gerekirdi. Her ne kadar sonunda yumuşacık da olsa bu iplerle uğraşmak çok problemdi. Artık bu iplerin yerine kalınlıklarını sizin seçebileceğiniz değişik özelliklerde çok güzel lif ipleri mevcut. Modelinize ve kullanacağınız tığın kalınlığına göre ipi seçtikten sonra örmeye başlayabilirsiniz.

En popüler lif modeli, fıstık lif

Değdiğinizde motif motif olan ancak görünümü açısından fıstığa benzediği için ulus aradında fıstık olarak adlandırılan lif en popüler lif modelidir. Tığa doladığınız ipi rahatlatarak iri fıstıklar oluşturursunuz. Bunun dışında en beğenilen bir diğer lif modeli ise yıldız liftir. Bu lifin dışardan genel biçimi yıldız gibi görünürken aynı zamanda her bir motif de birer yıldızdan oluşur.

Bir cevap yazın