Alçıpan İle Gelen Kraliyet Havası

Merhaba sayın evdekorasyonlari.com okurları bu yazımızda sizlere nasıl krallar gibi hissebileceğinizi anlatmak istedik. Alçı ve özel bir kartondan yapılan alçıpan, hane dekorasyonunda kullanılan ve ortamın görüntüsünü değiştiren güzel kolay ve kullanışlı bir dekorasyon öğesidir. Son zamanlarda çoğu hanede duvar ve tavan arasında ve aydınlatmanın etrafında kullanılır. Ancak bu güzel süsleyici öğeyi kullanarak hanenizde bir krallık havası yada saray havası yakalayabilirsiniz. Böylelikle oldukça uygun bir fiyatla şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Krallık dendiğinde akla sadelik içinde gizli olan görkem gelir. Oldukça suçsuz ve sade görünen ancak ayrıntıları ile sizi üst düzeylere çıkaran bir tarzdır. Bunu yakalamak oldukça zordur zira bu tarzı oluşturmak isterken mübalağaya kaçılırsa ortaya hiç hoş olmayan görüntüler çıkabilir.

Kraliyet Şıklığını Hanenize Taşıyın.

Bu şıklığı yakalamak için evinizi değiştirmenize gerek yok. Pahalı antika eşyalar da alamayacağınıza göre daha uygun bir fiyatla çözmelisiniz. Bunun için şık kartonpiyerleri evinizin uygun yerlerinde kullanmanız yeterli olacaktır. Duvar köşelerinden, raflara, dolaplardan, aksesuarlara kadar bir çok yerde bu güzel ayrıntıları kullanabilirsiniz. Resimdeki örnekte duvar kağıdına uygun tonlarda boyanmış alçıpan rafları görüyorsunuz. Mutfağınız için güzel bir örnek olan bu tasarım yeniden alçıpan görünümlü tabak ile desteklenmiştir. Sahiden klas ve üst sınıftan birisi gibi hissetmenize kapı aralayacak, mükemmel bir atmosfer oluşturmuş.
Alçıpan İle Gelen Kraliyet Havası

Dolaplarınızın Üstünde Kullanabilirsiniz.

Dolaplarınızın üst bölümüne yerleştireceğiniz kartonpiyer modeli ile gösterişli ve ihtişamlı bir dolap sahibi olabilirsiniz. Prenseslerin odasına layık sade ve gösterişin bir arada olduğu mükemmel bir dolap olacaktır. Bu modeli istediğiniz renklere boyayabilirsiniz ancak beyaz suçsuzluğu ve hoşluğu ile krallık çizgisini bir anda odanıza taşıyacak ve kendinizi kral, kraliçe hem de prenses gibi hissedeceksiniz.

Alçıpan İle Gelen Kraliyet Havası

Duvarınızda şık bir mumluk olarak bu güzel alçıpan kartonpiyeri yerleştirebilirsiniz. Böylelikle söz ettiğimiz krallık şıklığı bir anda salonunuza taşınmış olur. Bilhassa çağrı günlerinde mumlarınızı yaktığınızda konuklarınız bu güzel atmosfere hayran kalacaktır. Alçıpan mumluğunuzu yine alçı malzemeden yapılan çerçevelerle destekleyebilirsiniz.

Resim galerimize göz atarak bulduğumuz diğer resimlere göz atabilirsiniz. Bu güzel dekorasyon fikrini nerelerde kullanabileceğinizi daha kolay  ve ayrıntılarıyla görebilirsiniz. 

Bir cevap yazın