Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap boyama aşındırma misalleri nelerdir merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Ahşap boyama aşındırma misalleri pek çok değişik biçimde yapılabilmektedir. Ahşap boyama aşındırma sehpa misalleri gibi pek çok değişik ahşap eşyalara aşındırma misalleri yapabilirsiniz. Ahşap boyama aşındırma misalleri bu anlamda oldukça güzel görünmektedir. Ahşap boyama aşındırma nasıl yapılır merak ediyorsanız bundan da kısaca bahsedeceğiz. Bu sayede hem misalleri görebilir hem de nasıl yapılacağını bilmiş olabilirsiniz. Kendi konutunuzda sınamak istediğinizde hiç zorlanmayacaksınız. Ahşap boyama aşındırma yapmadan evvel ahşabın daha önceki olmasına dikkat edin. Halihazırda daha önceki olan ahşabı yıprandırmak çok daha basit olacaktır. Bununla birlikte azıcıktan diyeceğimiz adımları takip ederek ahşap yıprandırmayı çok daha basitçe yapabilirsiniz.

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap Boyama Aşındırma Misalleri Nasıl Yapılır?

Ahşap boyama aşındırma misalleri değişik biçimlerde yapılabilir. Ancak özellikle daha önceki ahşap mobilyalarda cila kullanımı çok fazladır. Bu surattan daha önceki mobilyanızın cilasını zımpara ile kazımanız zorunludur. Bu sayede ahşaba erişmiş ve ahşap yıprandırmayı daha basit yapmış olursunuz. Ahşap boyama aşındırma misalleri gerçeğinde yüzeyi bozduğu için bundan korkmamanız zorunludur ancak buna başlamadan evvel ufak bir sınama yapmanız oldukça ehemmiyetlidir. Sınamadan sonra ana yüzeye geçtiğinizde her yeri aynı yapmaya çalışmayın. Doğaçlama takılmanız her zaman daha iyidir zira gerçekten zaman içinde kendiliğindene aşınmış gibi görünecektir. Şimdi daha ayrıntılı olarak ahşap boyama aşındırma nasıl yapılır hemen anlatalım. Ahşap boyama aşındırma misalleri için ilk önerimiz durulama tekniği ile ahşap aşındırma usulü olacaktır. Durulama tekniğinde ilk evvel ahşap yüzeyi istediğiniz renge boyamanız zorunludur. Oldukça yoğun bir biçimde boyamalısınız. Ardından kurumasına çok az kala yüzeyini ıslak bir bezle hoşça silin. Kurumuş boya ahşabın üzerinde kalacak ve kurumamış boya ıslak bezinizle iyice ahşaptan çıkmış olacaktır. Ahşap boyama aşındırma misalleri için gördüğümüz bu tekniği yaparken ahşabın üzerine su yakalayıp silmemelisiniz. Dolaysız yüzeyini boyadığımız için bu fazla suyu ahşap sürükleyebilir ve yüzeyinde kabarmalar oluşabilir. O surattan ıslak bezle silmeniz ancak ahşabın yüzeyini fazla ıslak vazgeçmemenizi nasihat ederiz.

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap Boyama Aşındırma Misalleri ve Değişik Metotlar

Ahşap boyama aşındırma misalleri değişik biçimlerde yapılabilir. Misalin kuru fırça adlı teknik oldukça farklı bir ahşap boyama aşındırma misalleri arasındadır. Kuru fırça adı fırçanın neredeyse gerçekten kuru olmasından kaynaklanır. Zımparaladığınız yüzeye neredeyse kuru olan fırçanızı doğaçlama biçimde dolaştırın. Burada ehemmiyetli olan şeylerden birisi bu biçimde değişik görünmesidir. Bu sayede denk olmayan ve gerçekten yıprandırılmış ahşap gibi görünen bir misaliniz olacaktır. Ahşap boyama aşındırma misalleri arasında kuru fırça tekniği oldukça yaygındır. Hem fazla müddet almayacak hem de oldukça şık görünecektir. Şayet ahşap eşyanızda değişik renklerde boya olmasını istiyorsanız o zaman ilk evvel sarih olan renkle ahşabı boyayın ardından ise koyu olan renkle boyayın. Bu sayede oldukça meblağlı görünecektir. Ahşap boyama aşındırma misalleri yaparken azami zamanı tüketmek istiyorsanız o zaman ilk evvel ahşap yüzeyi boyayın. Birkaç gün tamamen kuruduğuna emin olmak için vazgeçebilirsiniz. Bu zamanın ardından ahşabı zımparalayabilirsiniz. Zımparanın evvel kalın sonra ince olmasına dikkat edin. Bu sayede kalın kısımla yapılmışlara ince zımpara ile ayrıntı verilmiş gibi olacaktır. Öbür tekniklerin aksine azıcık daha zaman tasarrufu sağlayabilen bu ahşap boyama aşındırma misalleri sizin tarafınızdan sınanmayı bekliyor. Sizler de hemen istediğiniz ahşaplara boyama aşındırma uygulayarak oldukça şık eşyalar elde edebilirsiniz. Görsellerimiz arasında muhtelif misaller bulunmaktadır. Onlara bakmayı ve yorum yazmayı unutmayın!

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Ahşap Boyama Eskitme Örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir