Ada Mutfak Dekorasyonları

İsme mutfak dekorasyonları oldukça güzel ve kullanışlı tasarımlardır. Özellikle büyük ya da orta boy mutfağınız varsa netlikle kullanmanızı nasihat ederiz. İsme mutfaklar sadece odanızda tezgâh ya da masa olarak kullandığınız yapılar değillerdir. Aynı zamanda aşırıdan depolama alanı da sağlarlar. Natürel ki modeline göre bu özelliği değişmektedir. Büyük mutfaklar için adayı aşırıdan depolama ve tezgâh alanı olarak kullanmanızı öneririz. Bu sayede masa ve mutfağı ayırmış olursunuz ancak yeniden de bar taburesi gibi tabureleri kullanma şöhretsiniz olur. Orta büyüklükteki mutfaklarda ise masa biçiminde olan adaları nasihat ederiz. Böylece yemeği nerde besininiz gibi meseleler daha az yaşanır. Adaları sadece mutfak eşyası depolama yeri olarak görmek de yanlış olacaktır. Mutfak konutunuzun en çok kullanılan odalarından birisi olduğu için pek çok eşyanızı depolayabilirsiniz.

Ada Mutfak Dekorasyonları

İsme Mutfak Dekorasyonları

İsme mutfak dekorasyonları seçmek oldukça basittir. Adaların dekorasyonunda temel olan ışıktır. Bu surattan adanızın tepesinde olan avizeyi iyi seçmeniz gerekmektedir. Büyük ve göz akdikeni bir şey seçebileceğiniz gibi mutfağınızla daha geçimli ve çağdaş görünen avizeleri de seçebilirsiniz. Mutfağınızın tasarımına bağlı olması oldukça ehemmiyetlidir. Şayet mutfak dolaplarınız ve tam süslemeniz vintage bir görünüme sahipse ancak adanızın süslemesi daha çağdaş görümde olursa oldukça acayip duracaktır. Bu surattan mutfağınızın kalanına dikkat faktörüz ehemmiyetlidir. Ayrıca ışıklandırmanız makûs olursa akşamları adayı kullanmakta güçlük sürükleyeceğiniz için de adanın ışıklandırılması oldukça ehemmiyetlidir. Adanızı dekore edecekseniz natürel ki çiçek kullanmadan asla olmaz. Çiçekler odanıza daha canlı ve rahat bir görünüm sunarlar. Devamlı çiçek almamak için suni çiçekleri de seçim edebilirsiniz. Çiçek koyarken dikkat faktörüz gereken en ehemmiyetli şey natürel ki vazo ve çiçeğin geçimi olacaktır. Misalin çağdaş görünen bir mutfağınız varsa o zaman sırça altı kalın ve yukarıya doğru incelen kısa bir vazo içinde papatyalar sizin mutfağınız için oldukça iyi olacaktır. Şayet daha vintage ve cana yakın bir mutfağınız varsa o zaman fesleğen gibi çiçekleri nasihat ederiz. Ayrıca fesleğeni taze biçimde koparıp yemeklerde de kullanabileceğiniz için suni almak yerine canlı fesleğen bakıcılığını nasihat ederiz.

Ada Mutfak Dekorasyonları

Hangi Adayı Seçmeliyiz?

İsmeler bulunduğu konuta göre oldukça değişiklik göstermektedir. Kimi mutfaklarda mutfağın bütün ortasında bulunurken Amerikan mutfak gibi mutfak ve salonun bir olduğu konutlarda ikisini ayırmak için kullanılmaktadır. Bu surattan konutunuzun tasarımı da ehemmiyetlidir. Şayet mutfağınızı tek olarak kullanacaksanız o zaman ortaya depolama alanı da olan bir isme koyabilirsiniz. Bu sayede mutfakta lüzumunuz olan her şeye basitçe ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir tarafında kitaplık olan isme modelleri de mevcuttur. Onları kullanırsanız siz mutfakta bir şeyler hazırlarken çocuklarınız orada bulunan kitaplarını okuyabilirler ya da oyuncaklarıyla oynayabilirler. Bu sayede rahatça mutfaktaki işlerinizi halledebilir ve çocuklarınızın ne yaptığından daha basit haberiniz olmuş olur. Minik ya da Amerikan stili mutfağınız varsa o zaman netlikle yemek masası olarak da kullanabileceğiniz adaları seçim etmelisiniz. Bu sayede hem yemek masası meselenizi çözmüş olursunuz hem de başka bir alandan tasarruf edersiniz. Şayet adada kullanacağınız depolama alanına lüzumunuz varsa o zaman tezgâhı uzun olan isme modellerini seçim edin. Tezgâhı uzun olduğu için bacaklarınız ve adanın kapakları arasında bir mesafe oluşur ve otururken rahat edersiniz. Bu cins adaları meyve kaseleriyle süsleyebilirsiniz. Hem size meyve yemeniz gerektiğini andırdırır hem de oldukça güzel bir görüntü ortaya koyar. Ayrıca baharatlıklarınızı da buraya koyabilir ve o setlerinizi sergileyebilirsiniz.

Ada Mutfak Dekorasyonları

Ada Mutfak Dekorasyonları

Ada Mutfak Dekorasyonları

Ada Mutfak Dekorasyonları

Ada Mutfak Dekorasyonları

Ada Mutfak Dekorasyonları

Ada Mutfak Dekorasyonları

Ada Mutfak Dekorasyonları

Ada Mutfak Dekorasyonları

Bir cevap yazın